Zabieg in vitro w Warszawie odpowiedzią na potrzeby niepłodnych rodziców

W życiu wielu małżeństw, przychodzi czas, kiedy decydują się oni na powiększenie rodziny. To właśnie wtedy rozpoczynają się rozmowy i starania o wymarzone potomstwo. Niestety, obecnie coraz więcej par zmaga się z problemem niepłodności, przez co do zapłodnienia nie dochodzi nawet przez kilka lat, mimo regularnego współżycia. Do takich par skierowane jest właśnie in vitro oferowane w specjalistycznych klinikach w Warszawie.

Wskazania do zapłodnienia in vitro w Warszawie

Poczęcie dziecka i ciąża to duże wyzwanie dla organizmu, ale jednocześnie marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Ten oczywisty krok może być jednak ogromnym problemem dla par, które zostały dotknięte niepłodnością. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Takim małżeństwom zaleca się przeprowadzenie zabiegu in vitro, który z powodzeniem można wykonać w Warszawie. Kiedy najlepiej skorzystać z takiej pomocy? In vitro zalecane jest w takich przypadkach, jak:

  • niedrożność lub brak jajowodów,

  • ciężka postać endometriozy,

  • niepłodność immunologiczna,

  • niepłodność idiopatyczna,

  • słaba jakość nasienia,

  • uszkodzenia jąder,

  • wady genetyczne męskich i żeńskich komórek rozrodczych.

W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko dokładnie określą indywidualne przyczyny niepłodności oraz dopasują metody leczenia, odpowiednie dla danej pary pacjentów.

Przebieg i skuteczność in vitro w warszawskiej klinice

Przed zabiegiem in vitro niezbędna jest odpowiednia klasyfikacja i znalezienie przyczyn problemów. Dopiero gdy uda się to określić i lekarz nie zauważy żadnych przeciwwskazań, przychodzi czas na tak długo wyczekiwane zapłodnienie. Nie trzeba szukać daleko, bo już w samej Warszawie od wielu lat działają kliniki, które specjalizują się w tej dziedzinie medycyny – jak np. Klinika Bocian – https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro. Samo in vitro składa się z kilku etapów. Najpierw zwykle następuje farmakologiczne przygotowanie organizmu do ogromnej zmiany, jaką jest ciąża. Gdy już ciało będzie na nie gotowe, lekarze pobierają komórki od kobiety i mężczyzny, aby w warunkach laboratoryjnych nastąpiło ich kontrolowane połączenie. Jeśli proces ten przebiega prawidłowo, należy przeprowadzić transfer zarodków do macicy, gdzie będą się one dalej rozwijać. Po kilkunastu dniach warto wykonać test ciążowy, a następnie udać się do ginekologa w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Warto pamiętać, że nie każde zapłodnienie kończy się powodzeniem, ale jego skuteczność sięga nawet do 30% wszystkich przeprowadzonych w Polsce zabiegów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]