Lanolina – co powinnaś o niej wiedzieć ?

Wiele z substancji pochodzenia naturalnego wykorzystywana jest od wieków przez człowieka. Jedną z nich jest lanolina, która ma szeroki wachlarz zastosowań, na przykład jako środek pielęgnujący, a nawet leczniczy.

Właściwości lanoliny

Tak zwany tłuszczopot owiec, choć jego nazwa nie brzmi zachęcająco, ma bardzo silne właściwości wchłaniania wody, co pozwala mu asymilować dwukrotną ilość cieczy w stosunku do swojej masy. Pęknięcia warstwy rogowej są główną przyczyną szorstkości skóry. Lanolina działa więc jak opatrunek. Wnika w głąb pęknięć dzięki zdolnościom penetracji, w skutek czego skóra powraca do zdrowia. Dzięki zdolności gojenia ran oraz zwalczania stanów zapalnych w organizmie wykorzystuje się ją w produkcji maści czy balsamów firmy lansinoh.pl dla kobiet karmiących piersią

Formy lanoliny

Tłuszcz zwierzęcy występuje w dwóch formach:

  • czystej lanoliny wykorzystywanej w kosmetologii,
  • lanoliny uwodnionej używanej w farmacji, jako chłonny materiał.

Reakcje alergiczne

Współcześnie produkowana lanolina nie powoduje reakcji alergicznych. Wykorzystuje się ją jako preparaty dla skóry wrażliwej w produktach dla matek karmiących piersią. Z tego powodu wyroby muszą charakteryzować się wysoką przyswajalnością dla organizmu oraz brakiem składników alergizujących, tak jak produkty firmy lansioh.pl, które są bez dodatku parabenów, a co najważniejsze, bezpieczne dla dziecka. Skąd więc wzięło się przekonanie, że lanolina wywołuje alergię? Odpowiedź znajduje się w historii produkcji tego związku. Dawniej do oczyszczania lanoliny stosowano pestycydy. W dzisiejszych czasach do produkcji używa się metod mających za zadanie uzyskać czysty, w pełni przyswajalny przez organizm wosk.

Lanolina jako ratunek dla karmiących matek

Wiele kobiet doświadcza obrzęku czy bolesności piersi podczas karmienia piersią. Nierzadko dochodzi do pęknięcia naskórka brodawek. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi lanolina, która działa leczniczo poprzez wiązanie wody w popękanej skórze. Zapobiega również tworzeniu się strupów oraz zgrubień, a co najważniejsze, przynosi ulgę w bardzo krótkim czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]