Era pokemonów trwa, nie przeminęła w latach 90. Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze gry o pokemonach – również anime cieszy się dużą popularnością, podobnie jak filmy pełnometrażowe.

Twój pokemon online

Także jedna z gier o pokemonach online cieszy się ogromną popularnością. Niezwykle głośno było o niej w zeszłym roku, jednak w dalszym ciągu wprowadzane są do niej aktualizacje, a gracze nie narzekają na brak eventów w wirtualnym świecie. Aplikacja Pokemon GO jest niezwykle rozbudowaną aplikacją, pozwalającą graczom na szukanie pokemonów i ich kolekcjonowanie. Aplikacja odróżnia się bez wątpienia od innych gier z uniwersum Pokemon. Początkowo, każda gra – zarówno ta na konsole, komputer stacjonarny, czy konsole przenośną – zapewniała graczowi rozrywkę w domowym zaciszu lub podczas podróży. Pokemon GO wymaga od graczy dużej aktywności.

Wszystko za sprawą wykorzystywanego przez aplikację modułu GPS. Dzięki temu gracze, aby mieć możliwość znalezienia dodatkowych Pokemonów, muszą wyjść na zewnątrz i zacząć spacerować. Tylko dzięki przemierzaniu swojego miasta – podczas wakacji, wycieczek – mają możliwość na natrafienie na pokemony. Pokemon GO wkracza na zupełnie nowy aspekt gier uniwersum pokemon online. Daje możliwość nie tylko na rywalizację i pojedynki z innymi graczami, ale również na wyjście z domu, mieszkania i spotkanie się ze znajomymi.

Ciągłe nowości

Twórcy zapewniają, że Pokemony ciągle będą aktualizowane. Dzięki temu na mapach gracze będą mogli znaleźć zupełnie nowe pokemony, złapać je i przygotować do dalszej walki. W grze, na chwilę obecną została wprowadzona druga generacja pokemonów. Dodatkowo zmieniły się zasady walk na arenach. Nowością jest również szereg nowych eventów oraz rajdów – gracze mają możliwość między innymi walki z „bossami”. W grze dzięki odwiedzaniu tak zwanych pokestopów, możliwe jest kolekcjonowanie niezbędnych przedmiotów potrzebnych do gry.

Znajdziemy w nich między innymi pokeballe – w zależności od naszego poziomu, będziemy znajdować coraz to mocniejsze pokeballe. W pokestopach znajdziemy również jaja pokemonów – zostały one podzielone na trzy dystanse – 2 km, 5 km oraz 10 km. Po przejściu wymaganej ilości kilometrów będziemy mogli otworzyć jajo, z którego dostaniemy pokemona (im większy dystans do przejścia, tym lepszy pokemon do zdobycia).

Pokemon GO jest bez wątpienia jednym z bardziej udanych produktów nawiązujących do pokemon online. Dzięki aplikacji gracze nie siedzą już w domu, lecz dużo częściej wychodzą na dwór, aby mieć możliwość eksploracji „świata gry”.

[Głosów:2    Średnia:5/5]