Obszerne, wręcz workowate i bezkształtne ubrania, jakie do niedawna były do dyspozycji pań przy nadziei, już dawno odeszły do lamusa. Ich miejsce zajęły pięknie skrojone, uszyte z myślą o brzemiennych modele. Dlatego do woli możemy przebierać w spodniach, sukienkach, bluzkach, tunikach czy koszulach ciążowych, szukając fasonu idealnego dla siebie i osobistych preferencji.

Nowe czy kombinowane?

Odzież dla przyszłych mam, choć obfituje w szereg niezliczonych propozycji, niemniej jednak nie należy do najtańszej. Musimy się z tym faktem liczyć wyposażając szafę w kilka nowości. Są jednak sposoby, aby nieco zmniejszyć te wydatki. Kupując koszule ciążowe czy elastyczne jeansy, możemy udać się do popularnych sieciówek, w działach których znajdziemy specjalną kolekcję dla mam. Innym rozwiązaniem jest kupno ubrań używanych, w dużo niższych cenach. Często są to pozycje pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów, specjalizujących się w odzieży dla ciężarnych. Są jednak i takie mamy, które w trosce o swój domowy budżet, szukają jeszcze innych pomysłów. W końcu przygotowanie wyprawki dla dziecka i tak będzie już sporym wyzwaniem. Wówczas pada decyzja na przerabianie dotychczasowych ubrań, bez obecności krawcowej. Zaopatrując się w elastyczne wstawki i pasy pod lub na brzuch, możemy mieć koszule ciążowe, bluzki i tuniki idealne na każdą okazję. I co ważne – zapewniające komfort, bez wydawania fortuny.

Zakupowe szaleństwo

Ciąża jest chyba jedynym takim okresem w życiu kobiety, kiedy cieszy się ona z większych rozmiarów swoich ubrań. Nic zatem dziwnego, że wiele pań wpada w zakupowy szał, szukając sposobów na eksponowanie swoich krągłości. O ile okres oczekiwania na maleństwo spędzamy w zaciszu własnego domu, to posiadanie pełnej garderoby ubrań nie wydaje się być konieczne. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku aktywnych zawodowo przyszłych mam, w których miejscu pracy obowiązuje tzw. dress code. W tym szczególnie czasie oczekiwania na maluszka dobór ubrań okazuje się nieco trudniejszy. Idealnym wyborem okazują się zatem koszule ciążowe, eleganckie spódnice ołówkowe i żakiety. Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to ubiór, który nie tylko będzie świetnie wyglądał u aktywnych zawodowo pań, ale również podczas wyjścia na rodzinną uroczystość czy inną oficjalną imprezę. Modele z kołnierzykiem rozpinane po całości, z guzikami do wysokości talii czy o kopertowym fasonie. Asortyment mody ciążowej oferuje nam niezliczone propozycje, udowadniając, że nawet będąc przy nadziei, nie trzeba rezygnować z atrakcyjnego wyglądu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]