klocki

Chcąc kupić maluchowi wartościowy prezent, który korzystnie wpłynie na jego rozwój, poszukujemy czegoś bardzo efektownego, a warto pamiętać, że najprostsze pomysły bywają najlepsze. Dobrze wszystkim znane klocki dla dzieci to zabawka uniwersalna, wpływająca świetnie na motorykę i wyobraźnię. Inwestując niewielkie kwoty, możemy sprawić naszym pociechom radość oraz wspomóc je w doskonaleniu swoich umiejętności.

Odpowiednia wersja dostosowana do wieku

Na rynku możemy znaleźć tradycyjne drewniane zestawy, sprawdzające się w przypadku klocków dla przedszkolaków, lub bardziej skomplikowane komplety konstrukcyjne. Proste, duże i kolorowe formy, które łatwo złapać w małe rączki zdadzą egzamin nawet podczas zabawy z niemowlakami. Być może na początku główną rozrywką ciekawskiego odkrywcy będzie przewracanie budowli stworzonych przez rodziców, jednak pamiętajmy, że to również ważny etap rozwoju. Miło będzie obserwować szkraba radzącego sobie z dnia na dzień coraz lepiej z układaniem niewielkich, koślawych wież. Wraz z osiąganiem kolejnych umiejętności, możemy stawiać na trudniejsze wersje, przeznaczone dla danego wieku, aż dojdziemy do klocków dla młodzieży wczesnoszkolnej w postaci wieloelementowych pojazdów.

Możliwość swobodnej i kreatywnej zabawy

Widząc, jak nasz maluch nieporadnie próbuje układać pojedyncze klocki dla dzieci (ciekawe akcesoria tego typu można znaleźć w sklepie https://klocki.edu.pl), nie ingerujmy oraz nie pomagajmy. Nasza pociecha w końcu nauczy się odpowiedniej techniki, a jak pokazują badania, swobodna i nieograniczona przez rodziców zabawa doskonale wpływa zarówno na rozwój kreatywności, jak i logicznego myślenia. Chcąc zaangażować się w działania małych członków naszej rodziny, starajmy się podporządkować ich pomysłom. Nie narzucajmy naszego scenariusza oraz nie poprawiajmy dzieł naszych maluchów. Możemy za to wpleść naukę kolorów lub liczenia. Starszaki zestaw klocków dla dzieci będą mogły wykorzystać w czasie wdrażania dodawania, odejmowania albo mnożenia. Dając małym ludziom swobodę zabawy, fundujemy im najlepszą lekcję, z której wyciągną o wiele więcej niż z ciągłego rozwiązywania zadań na kartce.

Klocki dla dzieci to wspaniały pomysł na prezent. Każdy z nas miło wspomina swoje ulubione zestawy, którymi mógł się bawić godzinami. W świecie wszechobecnej elektroniki i nadmiaru bodźców, kupując taką zabawkę, stawiamy na zrównoważony rozwój, jak również cudowną rozrywkę, która jest dla naszych maluchów najlepszą lekcją. Dzięki pomysłowości rodziców klocki mogą posłużyć najmłodszym na wiele sposobów, a po wielu latach staną się miłym wspomnieniem beztroskiego czasu dzieciństwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]