Kosmetyki pokarmem dla skóry

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istotności odpowiedniej pielęgnacji skóry. Należy ją traktować wyjątkowo i nie pozwalać „karmić” jej niezdrowymi preparatami. Kosmetyki należy traktować jak pokarm dla skóry. To od nas zależy czy dostarczymy jej fast-fooda, który zaspokoi na chwilę, a po czasie zaszkodzi, czy będziemy ją rozpieszczać regularną, naturalną i dokładną pielęgnacją. Odpowiednie kosmetyki to coś, czym żywi się skóra. Warto więc, choć trochę, mieć na uwadze to, co ląduje w naszym koszyku podczas zakupów.

Wyobrażasz sobie codziennie jeść coś, czego nie lubisz lub coś, co wywołuje złe samopoczucie? No właśnie, jest to niezła męka. Na takie tortury skazuje się skórę, kiedy jest nieodpowiednio pielęgnowana. To sprawia, że tworzą się na niej niedoskonałości, które najczęściej zakrywamy mocnym makijażem jeszcze bardziej pogarszając sytuację. A wystarczy przyjrzeć się cerze i jej potrzebom i dopiero wtedy zadbać o optymalny dobór kosmetyków. Jest to znacznie bardziej rozsądne wyjście niż kupowanie produktów pod wpływem impulsu, reklamy bądź wybieranie pierwszych lepszych. Dbanie o skórę to nie loteria, ale dość logiczne (i wcale nie tak trudne jak może się wydawać) podejście.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry? Jeśli stan cery jest wyjątkowo trudny i wszelkie próby doprowadzenia jej do zdrowego wyglądu nie przynoszą skutku, warto zasięgnąć porady specjalisty- np. dermatologa, kosmetologa. Być może problem tkwi w problemach ogólnoustrojowych np. wahaniach hormonalnych, chorobach przewlekłych lub innych zaburzeniach. Często zbyt długo szuka się rozwiązań na własną rękę, kiedy włączenie odpowiedniego leczenia to jedyne możliwe rozwiązanie. Zresztą, nawet zasięgnięcie opinii eksperta, kiedy zwyczajnie nie wiemy, jak zabrać się za odpowiednią pielęgnację, jest dobrym wyborem. Często jedne spotkanie może otworzyć oczy na wiele aspektów i znacznie ułatwić życie.

Warto traktować kosmetyki jak pożywienie, które jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Wtedy żadne niedoskonałości nie mają szans.

Więcej: http://natvis.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]