Przyjazne zabawki dla dzieci i środowiska

Są zabawki, które nie tylko rozwijają dziecko, jego zdolności manualne i sensoryczne. Robią zdecydowanie coś więcej – są dobre dla maluchów i w pełni ekologiczne. Idealnym przykładem potwierdzającym tezę są zabawki B.Toys. Jest to marka, która powstała w 2009 roku na terenie Kanady. Zabawki dla dzieci przez nią produkowane zostały docenione na całym świecie. Mają zaskakujące kształty, kolory i funkcje. Przy tym są proste w użytkowaniu i w pełni ekologiczne. Zabawki B.Toys świetnie sprawdzają się podczas zabawy i terapii sensorycznej.

Rozwój dziecka, a zabawki B.Toys

Na początkowym etapie rozwoju dziecko musi brać udział w zabawie ukierunkowanej na naukę. W dużej mierze pomagają mu w tym rodzice i starsze rodzeństwo. Dodatkowo świetnie nadają się do tego zabawki B.Toys. Edukacyjna zabawa polega na rozpoznawaniu przez dziecko bodźców i nauce nowych doznań. Nowo poznany świat dla maluchów wydaje się im przerażający. Wszystkie doznania muszą uporządkować i dopasować do danej kategorii.

Zabawki B.Toys, jakie im w tym pomagają to piłki sensoryczne, które cechują się różnorodnymi kolorami i fakturami, sortery, gdzie dziecko układa przedmioty w uporządkowany sposób, a także znikopisy, zabawki grające i akcesoria do piaskownicy. Każdy z tych przedmiotów wzmacnia w dziecku procesy nerwowe, które z kolei przydadzą się mu np. w nauce pisania. Należy pamiętać, że dziecko korzystające z edukacyjnych zabawek dużo mniej boi się świata zewnętrznego. Niestety, ale maluchy mają to do siebie, że często reagują agresją na emocje, których nie znają. Świadoma zabawa zabawkami B.Toys redukuje poziom lęku w dzieciach i rozwija ich umiejętności manualne oraz interpersonalne.

Zabawki dobre dla dzieci i środowiska

Warto wybierać te zabawki, które edukują dzieci, tym samym nie wpływając negatywnie na otaczające nas środowisko. Producent zabawek B.Toys wziął pod uwagę środowisko naturalne i bezpieczeństwo najmłodszych. Produkty wytwarzane są z całkowicie bezpiecznych materiałów o najwyższej jakości. W ich składzie nie ma ani grama BPA- składnika służącemu utwardzaniu tworzyw sztucznych, który potencjalnie może negatywnie wpływać na organizm ludzki. Co więcej, z troski o środowisko, zabawki B.Toys sprzedawane są bez foliowych i plastikowych opakowań. Niektóre z nich wyposażone są tylko w wieszak, inne zapakowane zostają w torby wielokrotnego użytku, które następnie można używać w domowym zaciszu. Dla tej firmy zużycie papieru na opakowanie jest ostatecznością. Jeśli już się ono pojawia, to materiał jest przeznaczony do recyklingu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]