JEZDZIK

Urodziny, Dzień Dziecka, Mikołajki, Boże Narodzenie – w ciągu roku jest naprawdę wiele okazji na wręczenie dziecku prezentu. Jeździk to rodzaj zabawki, która uszczęśliwi każdego Malucha, niezależnie od płci. Co istotne, jest to produkt, który bardzo często nabywają sami rodzice. Wynika to z faktu, że jeździki to gadżety, które towarzyszą dziecku przez długi czas. Z upływem czasu każde dziecko odkrywa w nim coraz to inne pomysły na zabawę. Jeździki występują w różnych odsłonach. Poniżej trzy zasadnicze typy jeździków.

Jeździki z prowadnikiem i zabezpieczeniem

To propozycja na prezent dla dzieci, które stabilnie siedzą. Jest to jeździk, który rośnie wraz z małym człowiekiem. W kompletnej wersji posiada pałąk zabezpieczający przed wypadnięciem, oparcie, podnóżek oraz rączkę do prowadzenia przez rodzica. Niektóre modele wyposażone są ponadto w daszek ochronny oraz uchwyt na butelkę. Taki zestaw to alternatywa dla wózka spacerowego. Możemy udać się z Maluchem na przejażdżkę bez obawy, że dziecko wypadnie na zakręcie lub nierówności.

W kolejnych etapach rozwoju dziecka można powoli zdemontować pałąk, podnóżek, daszek, uchwyt, rączkę. W ten sposób uzyskujemy standardowy dziecięcy jeździk, który jest napędzany nogami.

Jeździki samochody

Jeździk przypominający wyglądem samochód to wspaniała dziecięca zabawka. Do wyboru są produkty posiadające cztery typowe koła, jak i jeździki grawitacyjne. Czym się one różnią? Pierwszy z wymienionych jeździków napędzany jest siłą nóg, drugi natomiast siłą rąk poprzez naprzemienne poruszanie kierownicą w prawo i w lewo. Oba typy wyrobów nadają się do użytku w domu, jak i na zewnątrz. Wspomagają rozwój ruchowy dziecka, uczą sterowania pojazdem i rozpoznawania kierunków.

Jeździki są wzorowane na różnych typach pojazdów. Może to być na przykład: auto terenowe, quad, samochód sportowy, wyścigówka, samochód retro, wóz strażacki. Wachlarz produktów obejmuje zabawki licencjonowane i posiadające logo motoryzacyjnego producenta (Mercedes, Land Rover, Bentley, McLaren, Fiat) lub bajki Cars.

Jeździk może stanowić prezent, który spodoba się zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Większość modeli wykonanych jest z trwałego tworzywa i posiada kierownicę z przyciskami oraz schowek umieszczony pod siedziskiem. Kupując jeździk, warto zwrócić uwagę czy zamontowano w nim (z tyłu i z przodu) zabezpieczenie przed przewróceniem. W kwestii bezpieczeństwa jeździków, z całą pewnością można polecić sklep RUNO BABY. Wszystkie będące w sprzedaży jeździki wykonano w trosce o zdrowie dziecka.

Jeździki elektryczne

Jeździki elektryczne to z całą pewnością produkty ekskluzywne. Nie wymuszają u dziecka aktywności fizycznej, ale zapewniają szereg atrakcji. Taki produkt wyposażony jest w akumulator, dzięki któremu porusza się i wydaje różne dźwięki. Co istotne, pojazdem może sterować siedzące w nim dziecko lub rodzic za pomocą pilota.

Jeździki elektryczne dostępne są w wielu wariantach, w tym w różnych opcjach kolorystycznych. Na wyposażeniu samochodu, znaleźć mogą się między innymi: pasy bezpieczeństwa, wskaźnik poziomu naładowania baterii, pedał gazu, panel muzyczny, świecące światła, klakson, lusterka boczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]