salon kosmetyczny mokotów

Manicure hybrydowy należy odświeżać średnio co 2-3 tygodnie, a w czasach społecznej kwarantanny wywołanej pandemią koronawirusa, niestety zabieg tego rodzaju z profesjonalnym salonie kosmetycznym staje się niemożliwy do wykonania. Stylistki paznokci niestety nie mogą świadczyć swoich usług, a ich miejsca pracy pozostają zamknięte i bez żadnych wyjątków nie mogą pozostać otwarte.

Wciąż można liczyć na pomoc profesjonalistek

Nie wiadomo, jak długo utrzyma się ta sytuacja, natomiast pewne jest, że panie, które wykonały hybrydę, muszą samodzielnie poradzić sobie z jej ściągnięciem. Na szczęście cała rzesza profesjonalistek chce wesprzeć swoje klientki, tym samym tworzy poradniki online, w których zawarte są wskazówki, jak zrobić to w warunkach domowych. Okazuje się, że zdjęcie lakieru hybrydowego bez specjalistycznego sprzętu wcale nie jest takie trudne.

Co zaleca salon kosmetyczny? Mokotów, Żoliborz, Ursynów i każda inna dzielnica Warszawy na pewno może pochwalić się funkcjonującą również w czasach pandemii koronawirusa drogerią.

Warto odwiedzić taki sklep, bo to właśnie w nim znajdziemy specjalny zmywacz do lakieru hybrydowego. Jeśli nie chcemy wychodzić z domu, taki preparat można bez problemu zamówić w sklepie online i ten zostanie nam dostarczony pod wskazany adres.

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Sam zmywacz do hybrydy to jednak nie wszystko. Potrzebne są jeszcze waciki kosmetyczne, drewniana szpatułka i folia aluminiowa. Przedstawiamy krok po kroku sposób na zdjęcie manicure hybrydowego domowym sposobem:

  1. Spiłuj wierzchnią warstwę lakieru hybrydowego
  2. Nasącz wacik kosmetyczny sporą ilością zmywacza do hybrydy i owiń nim paznokieć
  3. Wacik na palcu owiń dodatkowo folią aluminiową
  4. Paznokcie zostaw owinięte na 10-15 minut
  5. Delikatnie usuń lakier szpatułką

To tyle. Cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż 30 minut, a namoczony zmywaczem lakier hybrydowy staje się miękki i dosłownie rozpuszcza się w drobny proszek. Na koniec zabiegu oczyszczone paznokcie można potraktować odżywczym olejkiem lub ulubioną odżywką w formie lakieru.

Jak widać, koronawirus nie przeszkadza paniom w tym, by zabiegi stylizacyjne mogły być przeprowadzane bez udziału profesjonalistek. Zdjęta hybryda to też dobry czas na to, by płytka paznokcia odpoczęła od tego rodzaju manicure. Już niedługo rząd zapewne złagodzi szereg obostrzeń, salony kosmetyczne zostaną otwarte i będziemy mogły się do nich wybrać w celu upiększenia dłoni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]