dźwięk suszarki a usypianie niemowlaka

Narodziny pierwszego dziecka stanowią dla wielu rodziców wielkie wyzwanie. Po narodzinach dziecka czeka przyszłych rodziców wiele spraw, z którymi wcześniej nie mieli styczności. Wszystko jest nowe i zaskakujące. Wiele rzeczy może budzić niepokój. Dodatkowo, zaraz po porodzie dziecka młodych rodziców dochodzi duże zmęczenie, które wynika z ciągłej opieki nad dzieckiem.

Noworodek jeszcze przez długi czas po narodzinach nie przesypia spokojnie całej nocy. Wielokrotnie budzi się na karmienie, co powoduje ciągłe niewyspanie u młodej mamy. To niewyspanie jest ciężkie do nadrobienia w ciągu dnia, ponieważ w dzień dziecko również wymaga ciągłej opieki. Jedynym rozwiązaniem jest w tym zakresie pomoc innej osoby. Ktoś z najbliższej rodziny może pomóc młodej mamie, tak aby mogła nadrobić to nocne niewyspanie.

Często po narodzinach zdarza się tak, że dziecko ma kolkę niemowlęcą. Jest to przypadłość, która może trwać przez wiele tygodni. Wynika ona z niedojrzałości układu trawiennego małego dziecka. Młody organizm jest bardzo wrażliwy, nie zawsze potrafi sobie poradzić z trawieniem pokarmów. Powoduje to, że jelita małego dziecka często mają problemy trawienne.

Kolka niemowlęca spowodowana niedojrzałością układu trawiennego często charakteryzuje się tym, że codziennie o tej samej porze dziecko ma ataki bólu i dyskomfortu. Powoduje to wielki płacz. Dziecko nie pozwala się przez długi czas uspokoić. Pomocne w tym zakresie może okazać się kilka metod.

Pierwszą z nich jest ciepło suszarki do włosów. Ciepły strumień powietrza należy nakierować na bolący brzuszek maluszka. Dzięki temu zostanie on rozluźniony i ból szybciej przejdzie, przynosząc dziecku ukojenie. Szum suszarki na usypianie niemowlaka jest dodatkowym atutem tego zabiegu. Małe dzieci bardzo lubią wszelkiego rodzaju szumy, ponieważ ten dźwięk przypomina im szum, który słysząc będąc w brzuszku mamy. Szum suszarki poza właściwościami uspokajającymi działa na dziecko usypiająco. Dźwięk suszarki do włosów do usypiania dziecka działa zbawiennie po długim okresie płaczu spowodowanym kolką jelitową. Usypiający dźwięk suszarki do włosów dla niemowląt jest zatem powszechnie polecany młodym rodzicom.

W przypadku kolki jelitowej pomocnym rozwiązaniem okazuje się również masaż bolącego brzuszka maluszka. Masaż należy wykonywać delikatnymi ruchami, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. W kolce jelitowej z pomocą przychodzą również pewne suplementy diety, które regularnie stosowane przynoszą oczekiwany przez rodziców efekt.

Źródło: https://www.lululaj.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]