łóżko

Wygodne i modne, często posiadające w zanadrzu praktyczne szuflady na rozmaite skarby, poważne, w żadnym wypadku dziecinne. Łóżka młodzieżowe to dla nastolatków jeden z ważniejszych mebli stanowiących wyposażenie pokoju. Oprócz funkcji typowo wypoczynkowej wiele z nich posiada szereg udogodnień, zgodnych z potrzebami oraz zainteresowaniami ich użytkownika. Oferta modeli może przyprawić o zawrót głowy. Jednak rodzice powinni mieć swoje głowy na karku, by po uwzględnieniu życzeń pociechy, wybrać takie łóżko, w którym baterie energetyczne nastolatka zostaną naładowane na 100%.

Marka Edinos.pl posiada w swoim sklepie łóżka młodzieżowe o stylistyce i funkcjonalnościach idealnych dla nastolatków w różnych grupach wiekowych. Zasadnicze pytanie: lepsze są łóżka młodzieżowe podwójne czy pojedyncze? Kiedy przestrzeń nie jest ograniczona liczbą metrów kwadratowych, zawsze warto wybrać łóżko podwójne z dobrej jakości materacem. To inwestycja na lata. Wiadomo również, że większe łóżko oznacza więcej miejsca na przybranie dogodnej pozycji podczas snu. To także dobre rozwiązanie, jeżeli w jednym pokoju mieszka rodzeństwo i rozmiar lub układ pomieszczenia nie przewiduje dwóch oddzielnych łóżek. W przypadku dwóch lokatorów dzielących pokój praktycznym rozwiązaniem są łóżka piętrowe. Wiele z nich w swoim wyposażeniu posiada szuflady na ubrania lub akcesoria, a także ukryty pod dolnym łóżkiem specjalny stelaż z materacem dla trzeciej osoby. Należy także pamiętać, że wygodne łóżka młodzieżowe to takie, które mają wymiary co najmniej 80×200, 90×200 czy 120×200.

lozko marsel

Łóżka młodzieżowe z materacem, ramą i stelażem to jedne najpopularniejszych wariantów tego rodzaju mebli. Solidne ramy wykonywane zostają z drewna, przeważnie sosnowego lub bukowego, jak również ze stali malowanej proszkowo lub chromowanej. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także łóżka młodzieżowe tapicerowane ekoskórą lub tkaniną odporną na zabrudzenia – są efektowne, ponadto materiał obiciowy posiada różnorodną gamę kolorystyczną. Dużą wagę należy przywiązać także do zakupu materaca, który zagwarantuje spokojny sen, a także efektywną regenerację. Dla dzieci i młodzieży polecane są materace wykonane z lateksu – posiadają właściwości antyalergiczne, cyrkulują powietrze i nie ulegają odkształcaniu. Wzrost i waga dziecka stanowią parametry, w największym stopniu determinujące wybór odpowiedniego materaca.

miles

Łóżka młodzieżowe to obecnie meble wielofunkcyjne. Schowki wbudowane w konstrukcję mebli zapewnią dodatkową przestrzeń i pomogą nastolatkowi w organizacji jego osobistych rzeczy. Oprócz pościeli można w nich przechowywać także ubrania sezonowe, bieliznę, zabawki, mniejszy sprzęt sportowy czy książki. Schowki w formie szuflad liczą się, szczególnie kiedy pokój nastolatka posiada niewielkie rozmiary. Wtedy każde pomysłowe rozwiązanie jest na wagę złota. Alternatywę dla schowków stanowią półki zamontowane w podstawie łóżka bądź te, spełniające rolę wezgłowia. Takie modele umożliwiają ekspozycję książek, czasopism lub gadżetów, które nastolatek chciałby mieć w zasięgu ręki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]