Warsztaty ceramiczne dla całej rodziny

Czas spędzany z rodziną jest najcenniejszy. Niestety, przez zawrotne tempo życia te wartościowe momenty znikają niepostrzeżenie. Wspólnie spędzane chwile stanowią fundament dla dobrych i zdrowych relacji w każdym domu. Tym lepiej, jeżeli towarzyszy im nie tylko rozrywka, ale również możliwość poznawania świata. Czy istnieje sposób na połączenie zabawy z możliwością rozwoju siebie i najbliższych? Oczywiście, że tak. Gry poszerzające wyobraźnię i kreatywność czy wspólne wycieczki rowerowe to tylko niektóre przykłady, które stanowią doskonały sposób spędzenia wolnego popołudnia w tygodniu. Natomiast weekend warto spędzić w jednym z parków rozrywki – niektóre z nich kuszą nie tylko możliwością zabawy. ale również ciekawymi, rozwijającymi wyobraźnię warsztatami.

Radość tworzenia

Parki tematyczne stanowią idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Znając upodobania swoich dzieci, lub pragnąc pokazać im coś nowego, warto wybrać miejsce oferujące nie tylko rozrywkę. Jeżeli pociecha wykazuje zdolności plastyczne lub sami jesteśmy ciekawi w jaki sposób powstają wyjątkowe gliniane naczynia, można skorzystać z oferty miejsca, które łączy cechy typowego parku zabaw z jedyną w swoim rodzaju pracownią ceramiki.

Rzeźba i ceramika to podobne do siebie dziedziny, z tym że o ile w tej pierwszej uznaje się abstrakcję w każdej postaci, o tyle ceramika użytkowa to połączenie kreatywnego myślenia z pewną świadomością przestrzenną. Dziecko może się tego nauczyć na jednych z naszych warsztatów – przekonuje specjalista z parku rozrywki Ceramilandia. – Program takich zajęć jest idealnie dopasowany do specyfiki pracy z dziećmi i bierze pod uwagę wyjątkowe zapotrzebowania maluchów. – dodaje

Nauka stworzona dla najmłodszych

Warsztaty obejmują oglądanie wystawy produktów Zakładów Ceramicznych Kozera, co daje możliwość zapoznania się z zastosowaniem ceramiki zarówno w przemyśle, jak i w domu czy sztuce. W części dydaktycznej uczestnicy dowiadują się wszystkich potrzebnych informacji o procesie przygotowania masy ceramicznej, sposobu dekoracji produktów oraz wszelkiego rodzaju technik dekoracji m.in. szkliwienia, malowania czy decoupage. To teoretyczne przygotowanie jest konieczne dla uczestnictwa w części praktycznej, która obejmuje formowanie naczynia na kole garncarskim, odlewanie figurek w formach oraz wykrawanie kształtów foremkami. Udział w profesjonalnych warsztatach zapewnia nie tylko uzyskanie potrzebnej wiedzy, ale również zestaw odpowiednich narzędzi i materiałów.

Kluczową zaletą warsztatów organizowanych w Ceramilandii jest odpowiednie podejście do najmłodszych. Maluchy rzeźbią m.in. figurki, chociaż tematyka jest różnorodna, w zależności od pory roku czy świąt. Wykwalifikowany personel przekazuje wiedzę w odpowiedni sposób, a przede wszystkim posiada wszelkiego rodzaju uprawnienia do opieki nad dziećmi.

Dla mamy i taty

Ciekawą ofertą są warsztaty ceramiczne dla dorosłych – to idealna okazja dla tych, którzy rozwijają swój talent lub poszukują inspiracji. Pod okiem kompetentnych pracowników można tworzyć indywidualne prace – park udostępnia narzędzia i materiały oraz daje możliwość wypalenia ich w piecu ceramicznym.

Parki rozrywki o określonym profilu tematycznym to zazwyczaj połączenie doskonałej zabawy z nabywaniem nowych umiejętności i wiedzy. To czyni je doskonałym celem dla ciekawych świata ludzi, którym zależy na rozwoju swojego dziecka, a często również siebie samego. Przeprowadzane przez profesjonalistów warsztaty w niejednym mogą obudzić artystyczną duszę lub zaciekawić istotą przemysłu oraz sztuki ceramicznej. To przede wszystkim świetna okazja do spędzenia czasu razem, w gronie najbliższych. Warto cieszyć się takimi chwilami, w końcu dzisiaj są one szczególnie cenne – podsumowuje specjalista parku Ceramilandia.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]