Suchy basen z piłkami

Suchy basen z piłkami jest niesamowitą zabawką, która uszczęśliwi każde dziecko. Jest to także świetny pomysł na prezent na nadchodzące święto, w którym obdarowuje się malucha słodyczami i zabawkami. Jeśli nie wiesz co kupić, to właśnie suchy basen z piłkami będzie najlepszym rozwiązaniem. Jego wybór jednak nie należy do najprostszych, a przy tym trzeba także posiadać odpowiednio dużo wolnej przestrzeni w domu, na tarasie lub ogrodzie. Niewielu rodziców jednak wpada na taki pomysł i zazwyczaj zamiast prostego rozwiązania wybiera skomplikowane gadżety elektroniczne, które niekoniecznie muszą służyć maluchowi.

(Suche baseny z piłeczkami – https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/)

Suchy basen z piłkami – z czego jest zrobiony?

Suchy basen z piłkami tworzony jest ze specjalnej pianki, która charakteryzuje się przede wszystkim wysoką zdolnością do odkształcania się. Dodatkowo jest ona pokryta specjalnym pokrowcem, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Spód basenu zrobiony jest z dwucentymetrowej warstwy pianki, która zapewnia odpowiednią izolację termiczną, przed chłodem, który ciągnie od gruntu lub podłogi. Ścianki są nieco grubsze, ponieważ mają szerokość sześciu centymetrów, ale za to gwarantują wysokie bezpieczeństwo dziecku podczas upadku. Świetnie dostosowują się do ciała malucha, a przy tym szybko odkształcają.

Pokrowiec jest nie tylko miły w dotyku, ale także odporny na liczne prania. Wysoka jakość materiału oraz ukryty suwak pozwalają szybko go zdjąć, wyprać, a następnie założyć z powrotem na suchy basen z piłkami. Wypełnienie to zazwyczaj kuleczki z miękkiego plastiku, który nie zagraża bezpieczeństwu maluchów. Mogą one być wykonane także z elastycznej i odkształcającej się pianki.

Czy warto kupować suchy basen z piłkami?

Suchy basen z piłkami dostarczy z pewnością Twojemu dziecku sporo radości i będzie stanowił bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnego baseniku z wodą. W zależności od wybranego modelu maluch może w nim nurkować, skakać, czy chować się w kolorowych kuleczkach. Jego dużą zaletą jest to, że dzięki jaskrawym barwom piłeczek stymulowany jest dodatkowo wzrok dziecka.

Ponadto zabawa w suchym basenie z piłkami wpływa korzystnie na rozwój motoryki, ponieważ maluch lubi chwytać piłeczki i nimi rzucać. Do niektórych modeli można dodatkowo zakupić mini kosz, do którego będzie starała się trafić kuleczką pociecha. Warto także dodać, że podczas zabawy oswaja się ona z różnymi bodźcami otaczającymi ją dookoła.

Czy suchy basen z piłkami jest bezpieczny?

Suchy basen z piłkami jest z pewnością bezpieczną zabawką dla dziecka. Warto zaznaczyć, że musi on spełniać rygorystyczne normy unijne oraz posiadać odpowiednie wymagane certyfikaty. Mimo to dla większego bezpieczeństwa w pobliżu malucha powinna przebywać osoba, która będzie go nadzorować. Piłeczki są także w pełni bezpieczne, ponieważ są miękkie i stworzone z nietoksycznego i bezzapachowego tworzywa sztucznego. Warto jednak przed ich zakupem sprawdzić, czy miejsce łączenia obu połówek kuleczek jest równe i gładkie.

Od jakiego wieku suchy basen z piłkami?

Suchy basen z piłkami przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku. Nieważne, czy będzie ono miało kilkanaście miesięcy, czy kilka lat. Producenci tego typu zabawek przeważnie mają w swojej ofercie modele dostosowane do każdego wieku, dzięki czemu można bez problemu dobrać odpowiedni rozmiar oraz ilość piłeczek. Wadą suchego basenu może być jego koszt i konieczność posiadania większej wolnej przestrzeni, jednak jest to zakup na kilka ładnych lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]