Smart shopping

XXI wiek to czas zmian i nowych technologii. Nie ma co się dziwić, że nawet w kwestii zakupów wymyślane są coraz to nowsze rozwiązania, które mają ułatwić życie klientom. Pewien czas temu pojawił się system Smart Shopping – co to takiego?

To inaczej inteligentne zakupy. Dzięki temu systemowi możemy zakupić normalne, wysokiej jakości produkty i kupować je w jak najniższej cenie. Internet sprawia, że Smart Shopping jest rzeczą niezwykle łatwą – wystarczy nam komputer, a nawet telefon, by korzystać z tego systemu.

Zasady smartshoppingu

  • System ten daje nam najefektywniejsze zakupy, czyli towar najwyższej jakości w jak najniższej cenie.
  • Bardzo często jest to wykorzystywane przez sprzedawców w sklepach dziecięcych, gdzie klient namawiany jest na zabawki lub sprzęty w najwyższej cenie. W rzeczywistości średnia półka cenowa nie odbiega znacznie jakością od tej najwyższej, okazuje się, że często płacimy wyłącznie za markę.
  • Zdarza nam się również dokonać zakupu pod wpływem impulsu, bo sprzedawca tak ładnie przedstawił nam produkt lub kupujemy coś na ostatnią chwilę i nie mamy już czasu na zastanowienie. Dlatego też smartshopping powoduje, że unikniemy wszystkich stresujących sytuacji, robiąc zakupy we własnym domu.
  • Smartshopping to przede wszystkim umiejętność porównywania cen i szukanie okazji. Myślenie o zakupach kompletnie zrewolucjonizował internet, który dał nam tysiące nowych możliwości – nie musimy już tracić wiele godzin na chodzenie po sklepach, czy przeglądać gazetek, by wybrać najkorzystniejsze dla nas promocje.
  • Powstały specjalne porównywarki cenowe, które same wynajdują dla nas najlepsze oferty. Wystarczy kilka kliknięć, wpisanie nazwy produktu lub określenie jego parametrów i gotowe – już wiemy, gdzie kupić dany produkt najtaniej.
  • Smartshopping powstał dla osób, które doceniają wysoką jakość produktów, cenią swój czas oraz rozsądnie gospodarują budżetem domowym.

Smartshopping idealnym rozwiązaniem dla rodziców

Czy może być coś wygodniejszego od możliwości dokonywania zakupów we własnym domu, posiadając małe dziecko? Wielu rodziców doceniło już zalety tego nowoczesnego systemu.

Wyjazd się z dzieckiem do sklepu wiąże się to z wielką wyprawą. Musimy je odpowiednio ubrać, przygotować na dłuższe wyjście, zaopatrzyć wózek w niezbędne rzeczy, takie jak pieluchy, jedzenie, czy picie. Dobrze by było, gdyby zakupy nie trwały też zbyt długo, ponieważ dziecko po pewnym czasie robi się niecierpliwe i powoduje to u nas stres i nerwowość, co kompletnie nie sprzyja zakupom.

Wybierając się z dzieckiem do sklepu im dedykowanego, możemy liczyć się z tym, że wyjdzie stamtąd z płaczem, jeśli nie kupimy mu wybranej zabawki lub ulegniemy mu, co wiąże się z kolejnym niespodziewanym wydatkiem. Takie sytuacje nie mają racji bytu, gdy siedzimy w domu i wybieramy produkty przez internet.

Kolejną kwestią jest możliwość przeanalizowania konkretnego zakupu. Jeśli na przykład wybieramy wózek dla dziecka musimy znać jego parametry oraz możliwości. Będąc w sklepie nie zawsze każdy model jest dostępny – internet umożliwia więc nam nie tylko znalezienie konkretnego produktu, ale także sprawdzenie jego dostępności w konkretnych sklepach.

Często sprzedawcy sugerują nam wybór, co bywa bardzo denerwujące. W domu na spokojnie możemy porównać różne wózki oraz poczytać o ich wadach oraz zaletach dzięki opiniom użytkowników, korzystających już z tego produktu.

Fakt, w domu nie dotkniemy tego wózka, nie sprawdzimy jego ciężaru oraz gabarytów. Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku wyszukanie stacjonarnego sklepu, w którym znajdziemy dany model, a następnie złożenie w nim wizyty, by móc na żywo ocenić wszystkie parametry.

Co kluczowe, często okazuje się, że w sklepie stacjonarnym dany produkt jest o wiele droższy, niż możemy nabyć go w internecie.

Dodatkowe korzyści

Smartshopping to nie tylko wynajdywanie produktów w najniższej cenie. To także umiejętność korzystania z kuponów i rabatów. Wiele sklepów internetowych oferuje nam zniżkę na przykład przy pierwszych zakupach, inne z kolei oferują darmową wysyłkę. Wiele z nich organizuje promocje co jakiś czas, dzięki czemu zapisując się do newslettera otrzymujemy na maila przykładowo rabat – 15% raz w miesiącu.

Z takich rabatów może skorzystać każdy z nas. Dzięki temu możemy oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. Kupony rabatowe przydadzą się tym, którzy kupują produkty niezbędne w życiu codziennym. Najczęściej obejmują oferty supermarketów online, gdzie za określoną kwotę kupimy znacznie więcej produktów, niż zwykle.

Smartshopping to opcja dla osób chcących kupować produkty wysokiej jakości bez przepłacania. Dzięki systematycznym zakupom i umiejętnemu korzystaniu z portali, oferujących rabaty nasz budżet domowy poprawi swoją kondycję. To dobra metoda, by nauczyć się oszczędzania. Dzięki temu, że jest to system całkowicie darmowy, wszyscy możemy z tego korzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]