Plecak dla pierwszklasisty chłopca

Jeśli Twoje dziecko idzie pierwszy raz do szkoły z pewnością chcesz mu sprawić odpowiednią wyprawkę, która przygotuje go do poważnych lekcji i edukacji. Nie może zabraknąć flamastrów, pisaków, ołówków, czy linijek, ale równie ważny, jak nie najważniejszy jest plecak dla pierwszoklasisty chłopca. Dziś przedstawimy Ci kilka podpowiedzi, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego plecaka dla świeżo upieczonego ucznia.

  1. Plecak dla pierwszoklasisty chłopca – spora pojemność
  2. Plecak z odpowiednią ilością przegród
  3. Pamiętaj o regulacji pasów

Plecak dla pierwszoklasisty chłopca musi być wyjątkowy z kilku powodów. Nie chodzi tutaj o wygląd, wykończenie i wzór. Chociaż i to powinno być odpowiednio dobrane do wieku i płci dziecka. Chodzi tutaj raczej o jego funkcjonalność, która sprawi, że chłopiec będzie czuł się komfortowo w trakcie noszenia tornistra, a także zmieści w nim przybory i drugie śniadanie!

Plecak dla pierwszoklasisty chłopca – spora pojemność

Cecha niezwykle ważna. W szkole podstawowej dzieci zaczynają nosić do szkoły książeczki, czyli podręczniki i zeszyty. Nic dziwnego, w końcu zaczynają prawdziwą naukę. Stąd wymogiem, jeśli chodzi o plecak dla pierwszoklasisty chłopca jest więc spora pojemność takiego tornistra. Podręczniki są czasem nawet większe od formatu A4 – trzeba więc o tym pamiętać w trakcie zakupu plecaka dla chłopca.

Plecak z odpowiednią ilością przegród

Kolejna cecha, która powinna być brana pod uwagę w trakcie wyboru plecaka dla dziecka w wieku szkolnym. Szczególnie dla pierwszoklasisty, czyli ilość przegród. Same podręczniki to nie wszystko, co znajdzie się w tornistrze. Będzie tam również piórnik, zeszyty, czy drugie śniadanie. Najlepiej, jeśli każdy rodzaj akcesoriów w tornistrze ma swoją przegrodę. Największa dla podręczników, nieco mniejsza dla zeszytów i piórnika. Drugie śniadanie także powinno znajdować się w osobnej przegrodzie z wiadomych względów. Dobrze, jeśli na zewnątrz, z boku tornistra jest miejsce na kubek termiczny, czy butelkę z wodą.

Pamiętaj o regulacji pasów

Każde dziecko jest nieco inne. Jedno może być chudsze, drugie nieco pulchniejsze. Kolejna sprawa to indywidualne potrzeby każdego chłopca. Jeden woli mieć ściśnięte pasy od plecaka, a drugi luźne. Jak więc wybrać plecak dla pierwszoklasisty chłopca, jeśli chodzi o kwestię regulacji pasów? Najlepiej, jeśli dany tornister ma sporą regulację, wtedy unikniesz wszelkich problemów. Pamiętaj także, że pasy powinny mieć odpowiednią amortyzację w postaci miękkich poduszek. Takie obszycie gwarantuje komfort w trakcie noszenia plecaka przez dziecko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]