Lactoangin – szybka pomoc w infekcjach górnych dróg oddechowych

Infekcje górnych dróg oddechowych to częste dolegliwości zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Ból gardła może być wywołany zarówno przez grzyby, wirusy, jak i bakterie. Leczenie takiego schorzenia warto uzupełnić o preparaty, które na celu mają łagodzenie bólu i drapania, nawilżanie śluzówki oraz wzmacnianie flory bakteryjnej w jamie ustanej i w gardle. Jednym z takich preparatów jest spray do jamy ustnej i gardła Lactoangin.

Skład i działanie

Podstawowym składnikiem sprayu Lactoangin są metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Zaliczamy do nich: kwas mlekowy, bakteriocyny, kwasy organiczne i nieorganiczne. Metabolity te odgrywają niezwykle ważna rolę – wykazują działanie zarówno przeciwbakteryjne, jak i przeciwgrzybicze. Dzieje się tak, ponieważ związki te mają zdolność naruszania błony komórkowej bakterii, a także wpływania niekorzystnie na metabolizm drobnoustrojów. Co więcej, substancje te przyczyniają się do zahamowania rozwoju bakterii i grzybów, które wywołują infekcje gardła i jamy ustnej. Ich działanie polega na obniżaniu pH, a tym samym tworzeniu niekorzystnych warunków dla rozwoju bakterii chorobotwórczych.

W składzie Lactoangin znajduje się również glicerol, który ma przede wszystkim działanie nawilżające. Substancja ta zapobiega wysuszeniu śluzówki, a dzięki temu łagodzi swędzenie, drapanie i niweluje uczucie suchości gardła. Natomiast obecny w sprayu olejek miętowy będący olejkiem eterycznym otrzymywanym z mięty pieprzowej, ma przede wszystkim właściwości odświeżające, antyseptyczne, przeciwbólowe oraz przeciwbakteryjne.

Obecny w preparacie Lactoangin mentol potrafi znieczulać i zmniejszać podrażnienie błony śluzowej. Zatem zastosowanie pozostawia uczucie chłodu i świeżości. Co więcej, składnik ten przyczynia się także do łagodzenia bólu gardła. Mentol ma również działanie przeciwbakteryjnie – poprzez niszczenie drobnoustrojów gromadzących się na płytce nazębnej. Bakterie te mogą przyczyniać się do zapalenia dziąseł oraz powodować nieprzyjemny oddech. Zatem Lactoangin to nie tylko preparat łagodzący ból gardła i działający przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie – spray pomaga również utrzymać prawidłową higienę jamy ustanej.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o preparacie Lactoangin, odwiedź stronę www.lactoangin.pl. Znajdziesz tutaj ciekawe informacje na temat poszczególnych składników preparatu oraz jego działania.

Przydatne informacje

Dzieci często nie chcą przyjmować leków, ze względu na trudności w połykaniu oraz nieprzyjemny smak pastylek do ssania. Lactoangin w sprayu ułatwia aplikację nawet u najmłodszych dzieci. Co więcej, preparat ten ma przyjemny cytrynowo miętowy smak, który z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Lactoangin może być stosowany u dzieci powyżej trzeciego roku życia. U takich maluchów zaleca się podawanie jednej dawki preparatu do czterech razy na dobę. U dzieci powyżej szóstego roku życia oraz dorosłych spray powinien być stosowany w ilości 2 – 3 dawek do czterech razy na dobę.

Wszelkie infekcje górnych dróg oddechowych to jedne z bardziej dokuczliwych dolegliwości, w szczególności u dzieci. Dlatego tak niezwykle ważne jest stosowanie preparatów, które szybko przyniosą maluchom ukojenie w bólu. Więcej o zdrowiu dziecka dowiesz się na www.zdrowemaluchy.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]