Jeździk dla rocznego dziecka

Jeździki dla dzieci stały się niezwykle popularne. Nie tylko z uwagi na zabawę jaką gwarantują najmłodszym, ale także wspomaganie koordynacji ruchowej i aktywności fizycznej dziecka. Obecnie można spotkać przeróżne modele – od prostych rowerków biegowych po modele imitujących samochody, a nawet samoloty. Z pewnością maluch będzie z takiego podarunku zadowolony. Ale czy na pewno będzie on dla niego bezpieczny? Sprawdź, czy jeździki przynoszą dzieciom więcej szkody czy pożytku.

Jeździk dla rocznego dziecka – jakie przynosi korzyści?

Zabawki które posiadają odpowiednie atesty, są w pełni bezpieczne dla twojego dziecka. Przy tym są nie tylko zabawką, która pochłonie malucha na długie godziny. Jeździki, pchacze czy też rowerki biegowe są przede wszystkim świetną alternatywą dla zwykłych chodzików. Wspierają rozwój ruchowy – dzięki nim dziecko ćwiczy koordynację ruchową, zmysł równowagi oraz wzmacnia mięśnie nóżek. Przy tym maluch staje się odważniejszy i w efekcie będzie mu później łatwiej przesiąść się na zwykły rower.

Jeździk trójkołowy to świetne ćwiczenie dla malucha

Jeździk trójkołowy został specjalnie zaprojektowany tak, żeby już od pierwszych chwil, gdy dziecko zaczyna go używać, uczyło się odpowiedniego balansowania ciałem oraz utrzymywania równowagi. Zwykle urządzenie tego typu można regulować, a więc maluch tak szybko z niego nie wyrośnie. Jest on idealny dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, a także niezwykle bezpieczny. Uchwyty są wyposażone w antypoślizgowe rączki, a kierownica posiada blokadę skrętu, dzięki czemu będziesz spokojniejszy, gdy twoje dziecko zacznie używać jeździka.

Jeździk sprawdzi się dobrze także u dziecka, które jeszcze nie potrafi chodzić

Pojazdy wszelkiego rodzaju polecane są głównie dla maluchów, które ukończyły już pierwszy rok życia. Ale niektóre z modeli świetnie nadadzą się również dla dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić. Tak jest na przykład z jeździkami imitującymi samochody. Zwykle są one dość dużych rozmiarów, a przy tym spełniają nie tylko funkcję jeździka, ale także chodzika, pchacza, a nawet bujacza czy kołyski. Kierownica posiada przyciski, które wydają dźwięki charakterystyczne dla samochodu lub też uruchamiają nagrane piosenki. Jest to dobry sposób na naukę równowagi, a przy tym świetny wstęp do jazdy na rowerze. Atrakcyjne dla dzieci kształty, kolory i dodatkowe urozmaicenia skutecznie skupią uwagę malucha i gwarantują długi godziny zabawy. Jeździki z prowadnikiem dodatkowo zabezpieczają dziecko przed upadkiem z siedzenia i są dużym udogodnieniem dla rodziców, którzy podczas spaceru mogą kontrolować tor jazdy.

Jeździki przybierają formy samochodów oraz zwierząt

Mimo że najpopularniejszymi jeździkami są klasyczne rowerki oraz samochody, to nie są to jedyne modele, które można obecnie znaleźć na rynku. Jeździki dla dzieci przybierają także formy przeróżnych zwierząt, postaci z bajek, a także bardziej wymyślnych pojazdów, na przykład traktorów, motocykli czy samolotów. Warto więc dobrze wybadać, co będzie bardziej atrakcyjne dla twojej pociechy lub bliskiego ci dziecka, które chcesz obdarować takim pezentem. Może zamiast zwykłego samochodu lepiej będzie kupić jeździk, który wygląda jak lama?

Jeżeli chcesz kupić pojazd dla rocznego dziecka, ale obawiasz się, czy jest to na pewno bezpieczne, sprawdź dołączone do przedmiotu certyfikaty. Sam jeździk nie jest szkodliwy, a wręcz przeciwnie – wpływa pozytywnie na rozwój ruchowy malucha. Szeroki asortyment znajdziesz na przykład na stronie: https://www.empik.com/zabawki/zabawki-dla-najmlodszych/chodziki-jezdziki

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]