Jak ciekawie urządzić pokój dziecka

Twoje dziecko niedługo przyjdzie na świat, a Ty zastanawiasz się jak udekorować jego pokój? Oto kilka prostych pomysłów, które możesz zastosować, aby stworzyć nowoczesny i oryginalny styl w przestrzeni, która stanie się jego nowym domem!

Jaki styl przyjąć?

Obecna fraza wszystkich dekoratorów wnętrz brzmi: „mniej znaczy więcej”! i choć nie namawiamy do skrajnego minimalizmu, jednak by urządzić pokój z klasą wybierz konkretny styl i trzymaj się go we wszystkich dodatkach, a wtedy uzyskasz piękną i spójną przestrzeń. Możesz wybrać temat, który jest bliski Twojemu sercu i stworzyć przestrzeń dopasowaną do Twojej rodziny. Istnieją różne motywy przewodnie, może być to pokój w stylu żeglarskim, z tropikalnymi dodatkami takimi jak rośliny czy motywy zwierzęce, bajeczny pokój z wróżkami i jednorożcami bądź na przykład motyw kosmicznej przygody!

Wybierz kolor bazowy

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Bez paniki. Najlepszymi kolorami do pokojów dziecięcych są stonowane, jasne kolory które optycznie rozświetlą przestrzeń. Jeśli boisz się nudy, świetnym pomysłem będą bajkowe naklejki na ścianę dla dzieci, obrazki lub np. tapeta na jednej ze ścian! Pastelowe kolory wcale nie muszą kojarzyć się z monotonną przestrzenią! Wystarczy odpowiednio urozmaicić ją dodatkami i przełamać dekorując fragment ściany bądź tylko jedną z nich jakąś żywą i wzorzystą tapetą czy naklejką.

Kupuj tylko to, co niezbędne

Teraz już wiesz, od czego zacząć, więc czas na zakupy! Zacznij od łóżeczka i innych funkcjonalnych mebli, takich jak przewijak, komoda czy bujany fotel. Gdy wszystko będzie na swoim miejscu, będziesz wiedział, ile wolnej przestrzeni zostało na dekoracje. Kolorowe naklejki na ścianę i obrazki to świetny sposób na udekorowanie ścian bez zajmowania potrzebnego miejsca. Zamiast próbować pokryć każdy centymetr dostępnej przestrzeni dekoracjami, spróbuj skoncentrować swoje dekoracje w kluczowych obszarach.

bajkowe naklejki na ścianę dla dzieci,

Użyj akcesoriów, by urozmaicić wnętrze

Dekorowanie pokoju dziecka nie polega na tym, ile słodkich rzeczy masz. Chodzi o to, jak ich użyjesz. Jeśli posiadasz dzieci w wieku szkolnym, świetną dekoracją mogą okazać się naklejki z mapą świata, alfabet, tabliczka mnożenia lub układ słoneczny na ścianę! W Internecie znajdziesz również produkty takie jak naklejki tablicowe do pisania kredą. Pozwól swoim dzieciom puścić wodze fantazji dekorując ich pokój w funkcjonalny sposób!

Teraz już wiesz, jak urządzić pokój Twojego dziecka, nie zapomnij, że ma to być przestrzeń przyjazna, kreatywna i przede wszystkim dopasowana do jego potrzeb! Sprawdź również dlaczego przytulanki to zabawki, które musi mieć każde dziecko!

[Głosów:1    Średnia:5/5]