Dobra niania to skarb – sprawdź, gdzie można ją znaleźć

Dziecko to dla rodzica największe szczęście. Nic więc dziwnego, że kiedy przychodzi na świat, takie małe i bezbronne, zwyczajnie kradnie nam serce. Jako rodzice chcemy zapewnić swoim maluchom wszystko, czego im potrzeba, a w szczególności dobrą i pełną miłości opiekę. Niestety zdarza się, że sytuacja finansowa albo inne okoliczności nie pozwalają nam przebywać na stałe ze szkrabem przez pierwsze lata jego rozwoju. Stajemy wówczas przed trudną decyzją – w czyje ręce powierzyć naszą pociechę?

Niania – wybór idealny

Wybór odpowiedniej opieki nad dzieckiem to naprawdę nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mamy wokół siebie wielu doradców. Jedni sugerują zapisać malucha do żłobka lub przedszkola, inni stawiają na pomoc znajomych czy rodziny. I choć każda z tych opcji ma swoje zalety, warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno rozwiązanie, jakim jest wynajęcie profesjonalnej niani. Babcia, która zapewne z miłością zajmuje się swoim wnukiem, nie będzie zawsze spełniała naszych oczekiwań. Koleżanka, która zaoferowała swoją pomoc, niekoniecznie ma doświadczenie w wychowywaniu dzieci. Placówki, takie jak żłobki czy przedszkola bywają przepełnione, a indywidualne podejście do każdego dziecka zwyczajnie nie jest możliwe. Być może warto więc skorzystać z usług profesjonalistów? Dla rodziców, którzy stawiają na rozwój dziecka, jego bezpieczeństwo, poświęcenie mu cennej uwagi oraz zapewnienie odpowiednich warunków do rozwoju, zatrudnienie niani będzie z pewnością idealnym wyborem.

Profesjonalna niania – czego możemy od niej oczekiwać?

Jeśli mówimy o profesjonalizmie w opiece nad maluchami, to cechy takie jak: uczciwość, punktualność, spostrzegawczość, cierpliwość czy zaangażowanie są wartościami fundamentalnymi. Bez wątpienia należy ich oczekiwać od osoby, która ma zająć się naszą pociechą. Jednak bycie kompetentnym w opiece nad dzieckiem to coś znacznie więcej. Czego więc możemy oczekiwać od idealnej niani?

Oto kilka, najważniejszych cech:

  • zdrowy styl życia – nasze dziecko już od małego naśladuje ludzi, którymi się otacza. Jeżeli zależy nam, by zdrowo się odżywiało i miało dobre nawyki pozwólmy, by uczyło się od najlepszych;

  • pasje – to, w jaki sposób niania aktywizuje dziecko podczas spędzania wspólnego czasu, zależy w dużej mierze od tego, czym sama się interesuje i jak ciekawe życie prowadzi;

  • umiejętności – są istotną kwestią w trosce o dobry rozwój malucha. Niania może uczyć naszą pociechę wielu cennych rzeczy, takich jak języki obce, ale również wykorzystać swoje kompetencje do budowania bezpieczeństwa, służąc na przykład wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy;

  • sposób wysławiania się – pierwsze lata z życia dziecka to czas, kiedy doskonali ono swoją mowę. Warto więc zwrócić uwagę na jakość i sposób wymowy kandydatki na nianię. Być może będzie ona musiała prowadzić z naszym malcem ćwiczenia z zakresu logopedii. Wyraźna mowa będzie tu naprawdę dużym atutem.

Gdzie znaleźć idealną nianię?

Przy wyborze niani, która ma spełniać oczekiwania rodziców, warto znaleźć źródła sprawdzone i zaufane. Takim miejscem może być z pewnością serwis internetowy pośredniczący w usługach opieki nad dziećmi. Zatrudnia on własnych pedagogów, którzy skrupulatnie analizują referencje zgłaszających się opiekunek i weryfikują przy tym ich tożsamość. Wiele osób jest naprawdę zadowolonych z tego wyboru, gdyż bardzo szybko udało im się znaleźć nianię, która doskonale odpowiadała na potrzeby ich pociech. Serwis pomaga także znaleźć idealną opiekunkę dokładnie w naszej okolicy. Klikając we frazę „niania w Warszawie”, zyskujemy dostęp do wszystkich, zarejestrowanych i sprawdzonych przez agencję osób, które podejmą pracę właśnie w tym mieście. Dodatkową zaletą jest również dostęp do ocen wystawianych przez innych pracodawców oraz referencji, które sami możemy zweryfikować.

Idealna niania dla naszego dziecka to skarb. Co prawda nikt nie może zastąpić obecności kochających rodziców, jednak profesjonalna opieka nad malcem przyniesie z pewnością dobre i trwałe efekty. To, co zasiejmy teraz, będziemy zbierać w przyszłości!

[Głosów:1    Średnia:5/5]