Dlaczego dziewczynki kochają różowy?

Od lat utarło się, że małych chłopców ubiera się na niebiesko, a dziewczynki na różowo. Małym kobietkom różowa barwa bardzo odpowiada, najchętniej żyłyby w świecie, gdzie niebo, ziemia, kwiaty i wnętrze ich pokoju ubarwione byłyby na śliczny róż. Spełniamy marzenia — mamy ubrania dla dziewczynek w cudownych odcieniach ich ukochanego koloru!

Symbol kobiecości

Badania naukowe dowodzą, że kobiety na całym świecie, niezależnie od miejsca, gdzie mieszkają i narodu, z którego się wywodzą, preferują różowy nad inne barwy. Mężczyźni z kolei najczęściej wskazywali na kolor niebieski, jako na ten najbardziej ulubiony. Różowy to pierwszy kolor, z którym styka się człowiek już w łonie matki. Ciało i twarz mamy są właśnie zbliżone do tego odcienia i kojarzą się z bezpieczeństwem, ciepłem, delikatnością i czułością. Dziewczynki instynktownie szukają ochrony i dobrego samopoczucia, a z nimi właśnie kojarzy się kolor różowy.

Róż nie jest kolorem podstawowym, to barwa pośrednia pomiędzy bielą i czerwienią. Jest symbolem romantycznej miłości, ciepła oraz namiętności. Kojarzy się nam z  pogodą ducha, wdziękiem i dziewczęcym urokiem. Jeżeli kobieta zostaje obdarowana przez mężczyznę bukietem różowych kwiatów, to odzwierciedla on ciepłe uczucia, takie jak sympatia, oddanie i przyjaźń, która jeszcze nie jest miłością, ale może się w nią przerodzić.

Kolor różowy ociepla więzi międzyludzkie, jest optymistyczny i zachęca do działania. Przez niektóre osoby jest uważany za niestosowny, infantylny i tandetny, ale wszystko zależy od tego, jak komponuje się stylizację w tym kolorze. Należy z rozwagą balansować ilością tej barwy w swoim stroju i raczej nie ubieramy się w nią  całkowicie od stóp do głów. Róż wspaniale wygląda z ciemniejszymi i bardziej stonowanymi barwami, takimi jak np. czarny, szary, niebieski albo granatowy. Dzięki kombinacji tych odcieni możemy stworzyć pełną uroku, elegancką kreację.

Różowe ubranka dla dziewczynki

różowy

Masz w domu wielbicielkę różu? Malani.pl ma dla Was wspaniałą wiadomość! Na naszych stronach znajdziecie śliczne sukienki dla dziewczynek, spódniczki, bluzeczki i inne ciuchy w cudownych, pastelowych odcieniach, tak lubianych przez Małe Księżniczki! Nasze produkty poddaliśmy wielu testom, są mocne i wytrzymałe, także będą Wam służyły bardzo długi czas. Ze starannością wybieraliśmy najpiękniejsze modele. Fasony są nowoczesne i modne, a jednocześnie bardzo wygodne. Wysokiej jakości materiały zapewniają przewiewność i komfort skórze. W pięknej sukience i kombinezonie każda dziewczynka będzie wyglądać jak mała gwiazda!

Nasza modelka ma na sobie śliczny różowy strój. Ma on w sobie dziewczęcy urok, ale nie jest przesłodzony. Wzór, stylizowany na militarny, wnosi powiew nowoczesności, a cekinowe różowe serduszko na piersiach jest super modne!

Fajny strój na wakacyjną dyskotekę, co?

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]