Cukrzyca to choroba, która dotyka coraz więcej osób, niestety w coraz młodszym wieku. Najczęściej kojarzymy ją po prostu z nieprawidłowym metabolizmem glukozy, koniecznością zastosowania pewnej diety, modyfikacją trybu życia, podjęciem aktywności fizycznej.. Rzadko kiedy dostrzegamy związek pomiędzy cukrzycą a koniecznością zastosowania specjalnych kosmetyków.

Cukrzyca a kosmetyki

Tymczasem warto zdawać sobie sprawę z faktu, że cukrzyca jest w zasadzie ogólnoustrojową chorobą, a co za tym idzie – wpływa na wiele różnych układów i narządów. W tym także na skórę. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że skóra u cukrzyków często jest przesuszona, łuszczy się a nawet pęka. Standardowe balsam i kremy nawilżające nieraz nie pomagają i konieczne jest zastosowanie innych metod.

Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że sucha skóra to nie tylko i wyłącznie problem estetyczny. Otóż u osób chorych na cukrzycę często dochodzi do gorszego ukrwienia kończyn oraz do polineuropatii, która objawia się przede wszystkim zaburzeniami czucia. Sucha, pękająca skóra w połączeniu z powyższymi problemami, często skutkuje pojawieniem się ran, które trudno się goją i które na dodatek zostaną zauważone dość późno przez chorego…

Specjalne kosmetyki dedykowane dla cukrzyków – charakterystyka ogólna

Jak zatem widać – warto zainwestować w kosmetyki dla cukrzyków. Czym szczególnym się one wyróżniają? Przede wszystkim posiadają znacznie silniejsze właściwości nawilżające, dzięki czemu skóra jest lepiej nawodniona i ustępuje nadmierna suchość. Ponadto specjalne kosmetyki dedykowane dla cukrzyków zawierają często w wyższym stężeniu mocznik, który powoduje łuszczenie się martwych warstw naskórka. Dzięki temu z kolei skóra jest mniej podatna na pękanie. Kosmetyki dla cukrzyków nieraz także wzbogacone są o przeróżne preparaty przeciwgrzybicze – w końcu nieprawidłowo ukrwiona skóra łatwo może załapać infekcje grzybicze.

Rodzaje kosmetyków dla cukrzyków

Jak zatem widać, warto zainwestować w specjalne kosmetyki dedykowane dla cukrzyków. Gdzie jednak możemy je kupić ? Na pewno takie preparaty znajdziemy w każdej aptece oraz większej drogerii. A jakie to będą kosmetyki dla cukrzyków?

W ofercie bez wątpienia znajdziemy kremy do stóp. Pamiętajmy bowiem, że stopy są częścią ciała, o którą cukrzycy powinni szczególnie dbać. To właśnie tam często dochodzi do spadku czucia, częstych ran, pękania pięt itd. Kosmetyki dla cukrzyków do stóp najczęściej oprócz działania przeciwgrzybiczego, nawilżającego i złuszczającego będą także działały przeciw potowi.

Na pewno wśród specjalnych kosmetyków dedykowanych dla cukrzyków znajdziemy także kremy do rąk. Działają one podobnie jak kremy do stóp, jednak z większą komponentą nawilżającą. Warto jeszcze zadbać o całe ciało i zakupić dobry balsam. Pamiętajmy także, że istnieją również specjalne szampony dla cukrzyków!

Na koniec warto podkreślić, że takie kosmetyki dla cukrzyków znakomicie nadają się na prezent. W końcu każdy z nas ma w rodzinie starszą osobę chorą na cukrzycę, która zapewne sama sobie takiego kosmetyku nie kupi.

[Głosów:2    Średnia:4/5]