Łóżeczko dostawne

Bliskość to coś, czego maluch szczególnie potrzebuje przez pierwsze lata swojego życia. Zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy ma ona wymiar szczególny. Warto o nią zadbać także w nocy. 

Bezpieczny sen

Większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że im lepszy sen dziecka i rodzica, tym łatwiej funkcjonować w ciągu dnia. Stąd staramy się zapewnić dziecku i sobie jak najlepsze warunki do nocnego odpoczynku. Kluczową rolę gra nie tylko jakość łóżeczka, jakie kupimy dla naszego dziecka, ale także warunki spania.

W pierwszych tygodniach życia maluch szczególnie potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i bliskości rodziców. Część młodych rodziców decyduje się na spanie z dzieckiem, co jednak mimo iż jest naturalne, może być problematyczne. Sen rodzica świadomego, że w łóżku znajduje się noworodek, bywa zaburzony. Rodzic stara się w takiej sytuacji jak najmniej ruszać, często obawia się, by nie obudzić maluszka czy go nie przygnieść, w efekcie więc wstaje niewyspany. Nie trzeba jednak rezygnować z bliskości, by zadowolić obie strony. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc kupno łóżeczka dostawnego. 

Łóżeczko dostawne – jak to działa?

Łóżeczko dostawne montuje się bezpośrednio przy łóżku rodziców. By w pełni korzystać z jego zalet, wystarczy zwinąć jeden z jego boków i dostawić łóżeczko do łóżka rodziców. Co ważne, nie musimy się przejmować, że dostawne łóżeczko nie będzie pasować do łóżka małżeńskiego, ponieważ producenci łóżeczek takich jak Chicco Next2me Magic pomyśleli o tym i umożliwili szeroką regulację wysokości (aż 11 poziomów). Dzięki temu, niezależnie od tego, jakiej wysokości jest nasze łóżko, Chicco Next2me Magic na pewno będzie do niego pasować. Co więcej, łóżeczko można dostawić nawet do łóżka, które ma pod materacem schowek czy szuflady – jest ono bowiem tak zbudowane, że można je bezpiecznie przymocować nawet do nietypowych łóżek. 

Zalety łóżeczka dostawnego

Łóżeczko dostawne to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla karmiących w nocy mam. Pozwala w łatwy sposób zaspokoić potrzebę bliskości, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na sen młodej mamy. Maluch śpi na wysokości rodziców, ale nie w ich łóżku, co bardzo dobrze wpływa na komfort snu karmiącej mamy. Dziecko jest na wyciągnięcie ręki i nie ma obaw o jego bezpieczeństwo.

Łóżeczko marki Chocco, które znajdziemy pod adresem https://mamaija.pl/chicco-next2me-magic-lozeczko-dostawne.html to jednak nie tylko świetne rozwiązanie na noc, ale doskonałe miejsce na drzemkę w ciągu dnia. Do snu pomoże mamie ułożyć maluszka funkcja kołyski, uruchamiana w górnym panelu łóżeczka. Łóżeczko spełnia wszystkie standardy łóżeczka dla niemowlęcia. Wykonano je z oddychających materiałów, a także jest łatwe do regulacji i przewożenia po domu, dzięki czterem obrotowym kółkom z hamulcem. W takim łóżeczku z powodzeniem maluch może spać od pierwszego dnia w domu do szóstego miesiąca życia. Co ważne, Chicco NEXT2ME Magic pozwala maluchowi na spanie z główką położoną nieco wyżej niż nogi, co jest wskazane w pierwszych miesiącac

[Głosów:0    Średnia:0/5]