lalka

Lalka to zabawka, bez której żadną dziewczynka nie wyobraża sobie dzieciństwa. Gdy nasze mamy były małe w ofercie dostępne były tylko standardowe lalki „szmacianki”. Dziś oferta w tym zakresie jest znacznie bogatsza – do wyboru mamy dużo więcej propozycji i rodzajów lalek. Jak nie dostać zawrotu głowy i z tych propozycji wybrać idealna lalkę dla dziewczynki? Sprawdźmy!

Barbie czy bobas?

W naszych sklepach – również tych internetowych dostępnych jest wiele rodzajów lalek. Do wyboru mamy klasyczne „bobasy” – czyli lalki przypominające małe dzieci, a także szereg lalek inspirowanych konkretnymi bajkami czy też legendarną już Barbie. – Niezależnie od tego, jaką lalkę wybierzemy pamiętajmy o tym, że lalki uczą opiekuńczości, czułości i troski. Przy nich dziewczynki wchodzą w rolę mamy, opiekują się nimi. Lalki to również doskonały sposób na rozbudzanie kreatywności – szczególnie jeśli chodzi o ubieranie lalek, zmianę sukienek i wybieranie ubranek na konkretną okazję. Wiele dziewczynek również stara się takie ubranka zrobić samodzielnie – z chusteczek czy skrawków materiału – mówi doradca klienta z MrToy.pl.

Jak wybrać lalkę?

Wybierając lalkę dla dziewczynki przede wszystkim nie powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami – Wielu rodziców mówi: „Wydaję mi się, że ta lalka spodoba się mojej córce”, albo „Sama bym się taka lalką pobawiła, moje dziecko będzie zachwycone!”. Niestety w wielu przypadkach jest to złudne przekonanie. Dzieci oczekują zabawek zgodnych z ich zainteresowaniami. Jeśli zatem dziecko ma ulubioną bajkę, postać czy też uwielbia np. przebierać lalki, czesać im włosy itp., to powinien to być dla nas trop. Wiadomo również, że zabawkę należy dopasować do wieku. Nie kupujmy dwulatce lalki, której nie będzie potrafiła nawet przebrać. Dla młodszych dziewczynek wyborem idealnym jest szmaciana lalka – przytulanka, dla starszych Barbie.

Lalka to absolutny klasyk wśród zabawek. Jest nie tylko obiektem westchnień, ale także rzeczą zapewniającą rozrywkę i zabawką spełniającą walory edukacyjne. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że będzie idealnie dopasowana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]