Język obcy w przedszkolu

Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka. Warto to wykorzystać i już od najmłodszych lat rozpocząć naukę języków obcych. Jak rozpocząć naukę języków obcych?

Kiedy zacząć naukę języka obcego?

Rozwój i edukacja dziecka w wieku przedszkolnym przynosi w bardzo krótkim czasie zadowalające efekty. Dzieci są bardzo ciekawe i przy wykorzystaniu odpowiednich metod nauczania oraz dobrym podejściu bardzo szybko chłoną każdą wiedzę. Już po kilku miesiącach można usłyszeć dzieci, które mówią pojedyncze słówka lub śpiewają sobie piosenki.

Przedszkole i żłobek językowy dla dzieci to szansa na naukę języka w jak najmłodszym wieku. Dzieci, dzięki zabawie w bardzo krótkim czasie osłuchają się z językiem i rozpoczną powtarzanie pojedynczych słówek. Bajki, piosenki, gry i zabawy pozwolą dziecku przyswajać nowy język w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. Dzieci nie uczą się języka obcego siedząc w ławkach i wkuwając słówka. Dziecko musi się bawić.

Polecana przez wielu wykładowców jest metoda zanurzenia w języku, która polega na otoczeniu dziecka już w wieku kilku miesięcy językiem obcym. W ten sposób dziecko może osłuchać się z brzmieniem języka.

Korzyści z nauki języka obcego

O zaletach znajomości języków obcych nikogo nie trzeba przekonywać. Przez ostatnie lata świat bardzo się zmniejszył i stanął przed nami otworem. W takiej sytuacji znajomość języków obcych jest wprost nieocenioną umiejętnością. Rozwój i edukacja dziecka w tej dziedzinie już od najmłodszych lat pozwoli na poznanie chociaż jednego języka w mowie i piśmie w stopniu, który pozwoli na bezbłędne porozumiewanie się.

W dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego może się jednak okazać niewystarczająca. Prywatne przedszkole i żłobek http://kangurekhop.pl/krasinskiego/o-nas/ to szansa, by dziecko w jak najmłodszym wieku rozpoczęło naukę drugiego języka obcego. Dzięki wczesnej edukacji językowej świat będzie stał przed dzieckiem otworem. Dziecko bez oporu będzie posługiwało się językiem obcym. Nie będzie odczuwało skrępowania.

Nauka języków obcych to uświadomienie dzieciom, że istnieją inne narody, kraje, kultury. Dzieci dowiadują się, że istnieją ludzi, którzy różnią się od nas. Nauka języków obcych poszerza horyzontu, otwiera umysły, uczy tolerancji i zrozumienia dla innych. Dzieci stają się ciekawe świata.

Zalet nauki języków obcych od najmłodszych lat nie można przecenić. Dzieci zdobywają nowe umiejętności, uczą się koncentracji, zapamiętywanie, umiejętności kojarzenie, rozwijają aparat mowy, a dodatkowo świetnie się bawią w grupie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]