Kamizelka Ratunkowa dla dziecka

Aktywność nad wodą i bezpośrednio na niej zjednuje sobie co roku coraz większą rzeszę miłośników. Nie jest już też postrzegana stricte jako sport wysiłkowy, ale często stanowi świetny sposób na rekreacyjne spędzenie czasu całą rodziną, włącznie z dziećmi. Spływ kajakowy? Pływanie na desce SUP? Kitesurfing? Wszystko to może stanowić świetne źródło rozrywki, pod warunkiem, że zadbamy o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieci i odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w dobry kapok dziecięcy. 

Jaki kapok dziecięcy wybrać?

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rozmiar. Producenci posiadają w swojej ofercie kamizelki ratunkowe dla dzieci w różnym wieku (od niemowląt po nastolatki). Aby kupiony przez nas kapok dziecięcy miał idealnie pasujące wymiary, należy wziąć pod uwagę trzy aspekty: wagę dziecka, obwód jego klatki piersiowej oraz wiek. Im większa kamizelka, tym większą wypornością się charakteryzuje, a co za tym idzie utrzyma na powierzchni cięższego użytkownika. Dobrze dobrany kapok dziecięcy ma na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i – co ważne – nie powinien przy tym w żaden sposób krępować ruchów. Musi być wygodny.

Wyposażenie

Kapok dziecięcy różni się nieco swoim wyglądem od tradycyjnej, “pełnowymiarowej” kamizelki ratunkowej – i nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie rozmiaru. Wiele modeli – jak chociażby “Orka” lub “Kapitan” od polskiej marki Aquarius – ma duży, gruby kołnierz, który ma na celu pomoc w utrzymaniu stabilnej i pionowej pozycji w wodzie. Aby zapobiec wysunięciu się, kapok dziecięcy powinien posiadać wygodny, obszyty pas krokowy. W sytuacjach kryzysowych przydać się może również uchwyt zamontowany w tylnej części – ułatwi on złapanie dziecka i wyciągnięcie go z wody. Gwizdek, często dołączony w zestawie, pozwoli na szybką identyfikację miejsca przebywania pociechy w momencie kiedy na chwilę stracimy ją z oczu. Taśmy odblaskowe dodatkowo wspomagają widoczność w trudnych warunkach.

Unikalny design

Dzieci są najsurowszymi krytykami,ciężko jest pójść z nimi na kompromis. Producenci, chcąc sprostać ich wymaganiom, muszą podążać za trendami i być z nimi na bieżąco. Aby zachęcić najmłodszych milusińskich do założenia kapoku dziecięcego, modele im dedykowane powinny cechować się przyjaznym, kolorowym wyglądem. Dzieci starsze mogą już za to nosić kamizelki przypominające te dla dorosłych – prędzej czy później każdy dorasta i baśniowe motywy stają się zbędne. Młodzieżowe kamizelki ratunkowe nie mają grubego, obfitego kołnierza – dzieci w tym wieku potrafią już często pływać, są oswojone z wodą. Mimo to pamiętajmy, że każdy uczestnik wodnej rozrywki – od najmłodszego do najstarszego – powinien mieć na sobie kapok dziecięcy lub kamizelkę asekuracyjną. Bezpieczeństwo niech zawsze gra pierwsze skrzypce. W celu znalezienia odpowiedniego modelu, zachęcam do zajrzenia na stronę gokajak.com – jest to sklep skupiający oferty od producentów z całego świata. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]