łóżeczko dziecięce

Proces wyboru łóżeczka dla swojego maluszka nie jest łatwym zadaniem. Aktualnie na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji znanych producentów, a wiele z nich zaskakuje nas funkcjonalnością i nowoczesnością. O czym warto pamiętać podczas zakupu? Jak wybrać idealne rozwiązanie dla swojego dziecka?

Łóżeczko dla niemowlaka

Podczas wyboru łóżeczka dla dzieci, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Oczywiście design też ma znaczenie, jednak znacznie ważniejsze są też inne cechy takiego produktu. Do wyboru mamy przykładowo tradycyjne łóżeczko z drewnianymi szczebelkami, cieszące się uznaniem już od wielu lat. W takim mebelku nie może być żadnych wystających śrubek, drzazg i innych elementów, które mogłyby zagrozić maluszkowi. Zastanówmy się również nad tym, aby ustawić łóżeczko dziecka w odpowiednim miejscu – najlepiej z dala od grzejnika, okien i urządzeń elektrycznych.

Łóżeczka dla niemowląt muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów. Zapomnijmy o toksycznych lakierach i farbach, drażniących zmysły węchu u dziecka. Mile widziane są łagodnie i gładko zakończone elementy wraz z przyjemnymi w dotyku akcesoriami, takimi jak pościel, materac, kocyk i zabawki. 

Wiek dziecka a łóżeczko

Pamiętajmy o tym, aby dopasować łóżeczko do wieku naszego dziecka. Ostrożność zachowajmy po ukończeniu 6 miesięcy życia dziecka, gdyż zazwyczaj wtedy zaczyna ono przekręcanie, chwytanie łóżeczka i wspinanie się. Jeżeli nie chcemy kupować kilku łóżeczek w krótkim odstępie czasu, wybierzmy model z regulowaną wysokością materaca i możliwością wyjmowania szczebelków. Z biegiem czasu można wygodnie wyjąć szczebelki i obniżyć materac, dbając o najwyższy poziom bezpieczeństwa maluszka. 

Rodzice mogą zastanowić się także nad łóżeczkiem dostawnym, umieszczonym obok łóżka opiekunów. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku dzieci z lękiem separacyjnym i nielubiącym spać z dala od rodziców.

Idealne łóżeczko dla dziecka

Jak już wiemy, łóżeczka dziecięce występują w wielu wersjach, a ostateczny wybór jest zawsze zależny od potrzeb rodzica i maluszka. Czym powinno odznaczać się idealne łóżeczko dla dziecka? Przede wszystkim wygodą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do wieku oraz rozwoju pociechy. Dla niemowlaka wybrać można kołyskę lub kosz mojżesza, a dla starszego dziecka trzeba zapewnić większą przestrzeń. Na szczęście zawsze można postawić na wielofunkcyjne modele, które z czasem zamienimy na łóżko dla kilkulatka. Takie funkcjonalne łóżeczka to nie tylko oszczędność czasu, lecz także kosztów, gdyż nie musimy co kilka miesięcy martwić się zakupem nowego modelu. 

Podsumowując, warto zauważyć, że łóżeczko dla dziecka musi być przed wszystkim bezpieczne i dopasowane do jego wieku. Inny model posłuży noworodkowi, a inny dwu/trzylatkowi. Przejrzyjmy zatem dostępne propozycje w zaufanych miejscach i wybierzmy to, czego potrzebuje nasze dziecko już od pierwszych dni życia! Nowoczesne łóżeczka nie tylko zapewniają wygodę, lecz także ciekawy design i estetykę, dlatego świetnie dopasowują się do współczesnych aranżacji wnętrz. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]