hotel dla psa

Nie zawsze mamy taką możliwość, by zabrać ze sobą psa w jakąś podróż. Czasami wyjeżdżamy po prostu służbowo, innym razem hotel nie gwarantuje nam pobytu ze zwierzakiem. W takich sytuacjach i wielu innych pupil niestety nie może jechać z nami, dlatego zwykle szukamy dla niego tymczasowego miejsca pobytu u znajomych, ale i oni w niektórych życiowych momentach nie są w stanie nam pomóc. Co wtedy? Przy takich okolicznościach możemy już tylko sprawdzić stronę naszezwierzaki.info/hotele-dla-zwierzat-i-schroniska i z jej pomocą zacząć rozglądać się za hotelem dla zwierzaka. Zwróćmy uwagę na panujące w nim warunki. Popatrzmy, jaką jakość opieki zapewniają poszczególne hotele. Musimy przecież wybrać dla naszego psiaka ten najlepszy. Z całą pewnością chcemy, by znalazł się on w dobrych rękach.

Gdy wybieramy coś dla psa, musimy myśleć o potrzebach tego psa i o tym, co on sam chciałby dla siebie wybrać. Upewnijmy się też, że nasz zwierzak jest w ogóle w stanie pozostać sam w hotelu. Jeżeli bowiem jest to psiak dość lękliwy, który wielu rzeczy się boi i często na spacerach nie chce podchodzić do innych psów albo reaguje na nie agresją, zanim jeszcze pozostawimy go w obcym miejscu, koniecznie powinniśmy skonsultować się z dobrym behawiorystą, który pomoże nam przygotować psiaka do tej samodzielnej przygody. To ważne, aby nasz zwierzak był głodny kontaktu z innymi ludźmi. Musi umieć im zaufać, aby chcieć z nimi pozostać i aż tak bardzo za nami nie tęsknić. Oczywiście to normalne, że tęsknota się pojawi, jednakże chodzi o to, by zwierzak był w stanie o niej zapomnieć i poprzez zachęcanie go do różnych zabaw sam zajmował się różnymi aktywnościami, a nie jedynie leżał w kojcu, wył czy warczał.

Warunki w hotelu dla psów

Sprawdźmy też warunki panujące w poszczególnych hotelach dla psów. Nie odrzucajmy od razu tych z kojcami i boksami i nie uznawajmy ich z góry za miejsca, które nie dbają o zwierzaki (no bo przecież psiaki cały czas powinny być na wolnym wybiegu!), ponieważ każdy pupil może czuć się dobrze w innych warunkach. Akurat psy nielubiące się z innymi zwierzętami chętnie będą spędzać całe dnie właśnie w takich boksach albo kojcach. To w nich poczują się bezpiecznie, pewnie i komfortowo. Ale oczywiście liczne hotele dla zwierząt zapewniają tym zwierzakom olbrzymie wybiegi i pozwalają im przez cały czas biegać po nich luzem i przebywać wśród innych czworonożnych „turystów” oraz samych domowników. To my musimy wcześniej określić, w jakim miejscu nasz pies czułby się najlepiej. Weźmy pod uwagę to, czy łatwo nawiązuje on kontakty z innymi zwierzakami i czy lubi z nimi przebywać, czy może jest jednak wycofany i woli swoje własne towarzystwo. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do usposobienia pupila, zawsze możemy skonsultować się w tej kwestii z behawiorystą. Po prostu go o to zapytajmy, umawiając się z nim na spotkanie. Dobry behawiorysta bardzo szybko będzie w stanie stwierdzić, jaki jest preferowany styl życia naszego zwierzaka.

Ale oczywiście te ogólne warunki to wciąż nie wszystko. Aby pozostawić zwierzaka pod opieką pracowników hotelu z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem, że wszystko będzie dobrze, powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Kluczowa jest na pewno higiena. Oceńmy więc – czy to po zdjęciach, czy to poprzez wizytę w wybranych hotelach – czy kojce, wybiegi oraz wszelkie inne miejsca, w jakich przebywają psy, są czyste i mogą dobrze spełniać swoje funkcje. Teoretycznie to powinna być podstawa, ale jednak nie zawsze tak jest, więc tę higienę i zarazem bezpieczeństwo warto sobie samemu sprawdzić. Czytajmy też opinie na temat różnych placówek. Zwróćmy uwagę na ten jeden jedyny hotel dla psów, który będzie zdecydowanie najlepiej oceniany i komentowany spośród wszystkich. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, sami wybierzmy się do tego hotelu, który najbardziej nam się spodoba i po prostu złóżmy w nim taką krótką wstępną wizytę. W jej trakcie będziemy mogli zapoznać się z pracownikami, którym w razie czego powierzymy później opiekę nad naszym zwierzakiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]