Jak spełnić marzenie dziesięciolatka?

Każdy rodzic wie, że z wiekiem coraz ciężej zaspokoić wygórowane wymagania maluchów odnośnie zabawek. W ciągu pierwszych lat życia nie trudno wybrać prezent, który zapewni dziecku mnóstwo radości i zajęcia na wiele godzin. Lecz z wiekiem pociechy wymagają od zabawek coraz więcej, a tematyka ich zainteresowań staję się coraz ostrzej zarysowana. Jak więc sprawić, by prezent dla 10 latka spełnił jego marzenia?

Odpowiedni dobór tematyki

By zabawka dla 10 latka spełniła swoje zadanie, przede wszystkim musi być dostosowana do zainteresowań malucha. Nie musi być to oczywiście ścisły związek, ważne jest jednak, by w przypadku malucha interesującego się dinozaurami, sprezentować mu zabawkę, która pozwoli rozwijać tę pasję. Może być to książka o dinozaurach, figurki prehistorycznych zwierząt, ale równie dobrze mogą być to odpowiednie klocki bądź masa plastyczna, która pozwoli maluchowi na tworzenie własnych stworzeń i jednocześnie pobudzi jego wyobraźnię.

Warto również zastanowić się, czy pasję dziecka da się w jakiś sposób połączyć z jakąś gałęzią nauki lub z innym zainteresowaniem, które pomogłoby maluchowi w życiu. Na rynku zabawkarskim znaleźć można szeroką ofertę produktów, którą w prosty sposób przeszukać można pod kątem wybranych zabawek. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu, by przejrzeć ofertę internetowych sklepów, by lepiej rozeznać się w temacie.

Należy również pamiętać o preferencjach dziecka. Prezent dla 10 latka powinien nie tylko nawiązywać do jego zainteresować tematyką, ale również formą. Niektóre dzieci preferują klocki, inne figurki a jeszcze inne lubują się w grach planszowych. Obecnie każdy rodzaj zabawek posiada tak bogatą tematykę, że dostosowanie formy do konkretnej treści nie będzie stanowiło problemu, za to idealnie dopasowana zabawka z pewnością zachwyci malucha i zapewni mu długie godziny wciągającej zabawy.

Gdzie szukać inspiracji?

Oczywiście najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem są internetowe sklepy zabawkarskie. Dzięki nim można przejrzeć ofertę zabawek bez wychodzenia z domu, a system opinii i ocen produktów pomoże ocenić jakość zabawki. Wiele ze stron posiada również własne rankingi oraz listy polecanych, najnowszych i najciekawszych produktów, które niejednokrotnie stają się natchnieniem do wyboru idealnego prezentu.

Warto również przejść się z dzieckiem do sklepu. Zobaczyć, które produkty wzbudzają jego zainteresowanie i na tej podstawie podjąć decyzję. Równie ważne są także ulubione programy telewizyjne dzieci. Zabawka nawiązująca do ulubionej serii malucha to zawsze doskonały prezent, który nie tylko zachwyci dziecko, ale również sprawi, że będzie mu łatwiej nawiązywać znajomości w grupie rówieśników. Zabawki mają bowiem ogromne znaczenie dla maluchów i często stają się pretekstem do nawiązania rozmowy, która w przyszłości może się przerodzić w przyjaźń. Dlatego też warto włożyć wysiłek w wybór odpowiedniego prezentu, by nie tylko sprawić radość, ale również pomóc dziecku.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]