Chrzest święty a ubranko

Chrzest święty to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie w życiu młodych rodziców i całej rodziny nowo narodzonego dziecka. Niegdyś odbywał się on tuż po narodzinach, maksymalnie do trzech tygodni od porodu. W obecnych czasach jednak tego typu tradycje uległy sporym zmianom.

Młodym mamom zależy, żeby czuć się dobrze w tym dniu, a która mama czuję się dobrze trzy tygodnie po porodzie, czyli zaledwie w połowie połogu? Oczywiście można udawać, że tak jest, ale to nieprawda. Rodzice chcą, aby ten uroczysty dzień wypadł jak najlepiej i organizują przyjęcie i cała uroczystość z należytą starannością, aby bym to dzień wyjątkowy. Istotny jest dla nich każdy, nawet najmniejszy szczegół, w końcu czego nie robi się dla tego małego bąbelka. Jednym z elementów, który przygotowuje mama jest ubranko, a oprócz ubranka także buciki niemowlęce do chrztu. Oferty tego typu mnożą się na rynku i można znaleźć naprawdę piękne ubranka i słodkie buciki do chrztu, a także inne dodatki.

Buciki do chrztu

Obowiązkowo musi być też świeca do chrztu i ubranko chrzcielne, pełniące rolę symboliczną – tak zwana biała szafka, choć często jest to haftowana chusta. Buciki niemowlęce dla chłopca do chrztu są najczęściej w takich kolorach jak granatowy, czarny, szary, bądź biały. W zależności od ubranka mogą być zapinane albo na sznurówki. Łącznie z ubrankiem, które może wyglądać jak prawdziwy garnitur, tworzą elegancki i piękny komplet. Z kolei buciki niemowlęce dla dziewczynki do chrztu to inna bajka. Można to porównać do bajki, bo małe dziewczynki wyglądają w tym dniu jak istne księżniczki. Przepięknie zdobione, haftowane i ozdobione warstwami tiulu sukieneczki, białe rajstopki, sweterek i do tego buciki. Muszą być najpiękniejsze i zazwyczaj są bardzo urocze. W końcu chrzciny ma się tylko raz.

Po takiej imprezie pozostają zdjęcia i dzieciątko jak będzie większe, to sobie obejrzy i zobaczy jak też rodzice ubrali je do chrztu. Buciki niemowlęce do chrztu nie muszą być wygodne, przecież dziecko w nich nie chodzi, a spełniają jedynie rolę ozdobną. Chyba że jest zimno, wówczas też chronią małe stopki przed zamarznięciem. Wzory bucików są przeróżne a większe pole do popisu jest w przypadku bucików dziewczęcych. Mogą one wzorem nawiązywać do butów mamy, tak aby młoda dama wygląda elegancko i ślicznie. Buciki mogą być zawiązywane na sznurowadła albo też zapinane na rzepy i ta druga opcja jest z pewnością wygodniejsza dla rodziców. Istnieje zwyczaj, że dziecko do chrztu ubiera mama chrzestna i też ona może przygotowywać chrześniakowi ubranko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]