Stroje piłkarskie dla dzieci

W wielu małych chłopcach budzi się pasja do piłki nożnej. Każdego dnia spędzają na boisku kilka godzin, grając z kolegami i marząc o prawdziwej karierze. Jeśli chcemy wspierać ich marzenia, ważne jest, aby posiadały odpowiedni strój do gry, który nie tylko zapewni mu wygląd profesjonalnego piłkarza, ale także będzie dla niego bezpieczny.

Koszulka i spodenki piłkarskie dla dziecka

Koszulka oraz spodenki powinny być wykonane z przewiewnego, lekkiego materiału, dzięki któremu skóra swobodnie oddycha, występuje odpowiednia termoregulacja oraz odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Na rynku dostępnych jest wiele tkanin, większość z nich jest sztuczna, ale tańsza. Nie ryzykujmy, dziecko będzie strasznie się pociło, strój nie pozwoli jego skórze oddychać, szybko się przegrzeje. Warto zainwestować więcej pieniędzy w lepszą jakość i zdrowie naszego dziecka.

Jaki powinien być odpowiedni strój?

  • Krój powinien być dopasowany, ubranie lekko luźne, nie opięte, by zapewnić dziecku swobodę ruchów na boisku.
  • Materiały lekkie, przewiewne.
  • Dziecko powinno mieć także getry piłkarskie, czyli elastyczne skarpety, sięgające do kolan, które zabezpieczają nogi przed kontuzjami. Powinny być wyposażone w siateczkowe wstawki wentylujące oraz dopasowane do stopy i łydki naszego dziecka. Pod getrami muszą swobodnie zmieścić się ochraniacze, by nie uciskały mięśni stawów.

Odpowiednie obuwie kluczem do sukcesu

Strój to jedno, ale to buty odgrywają tutaj pierwsze skrzypce. Właściwe obuwie piłkarskie to nie tylko wygoda, ale także ochrona i bezpieczeństwo nóg. Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów? Bierzmy pod uwagę:

  • kształt,
  • materiał, z którego są wykonane.

Jeśli dziecko ma dobrze dopasowane buty, może to przyczynić się do poprawy siły oraz celności podań i uderzeń, wskutek łatwego poruszania się po boisku. Muszą one wygodnie leżeć na stopie i nie powodować dyskomfortu u dziecka. Nie kupujmy też butów „na zapas”, czyli trochę większych, bo z tych i tak zaraz wyrośnie, ponieważ będzie to prowadziło do kontuzji i urazów.

Rodzaj butów należy także dopasować do nawierzchni, po której dziecko się porusza. Może się okazać, że potrzebna będzie więcej, niż jedna para butów. Jeśli rozgrywki odbywają się na hali sportowej, lepsze będą tak zwane „halówki”, czyli buty o płaskich, gumowych podeszwach. Koszt takich butów to około 100 złotych. Natomiast na boisko trawiaste, czy sztuczną murawę lepiej sprawdzą się „turfy”, czyli buty o dużej ilości małych koreczków, które są równomiernie rozłożone na powierzchni podeszwy. Dzięki nim dziecko osiągnie lepszą równowagę, przyczepność oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Jest to wydatek rzędu 90 złotych.

Na początek warto zakupić dziecku buty z syntetyczną cholewką, ponieważ buty skórzane podczas deszczu zamoczą się i jeśli nie będą dobrze wysuszone, skóra stwardnieje i zmieni swój kształt, przez co buty staną się niewygodne i będą powodowały ból u naszego małego piłkarza.
Ochraniacze piłkarskie

Piłka nożna to sport wymagający dużej aktywności, gdzie co chwilę dochodzi do kontaktu między piłkarzami – bardzo łatwo więc o kontuzję. Najbardziej narażone są tutaj nogi. Dlatego też należy wyposażyć dziecko w porządne, wysokiej jakości ochraniacze, które zakłada się pod getry piłkarskie, dzięki czemu jego nogi będą miały odpowiednią ochronę i zapewnione bezpieczeństwo. Koszt takich ochraniaczy to około 50 złotych.

 

Odpowiednia piłka

 

Zazwyczaj dzieci dogadują się między sobą, kto przynosi piłkę. Jeśli myślimy poważnie o treningach naszego dziecka, zapewnijmy mu własną, dzięki czemu będzie mógł samodzielnie trenować nie tylko na boisku. Piłki do gry na hali mają dosyć słabe lub umiarkowane odbicie, są jednak wytrzymałe na częste użytkowanie, podczas treningów zawodnik ma z nią bardzo dobry kontakt. Taka piłka to koszt około 60 złotych. Piłki go gry na murawie muszą mieć odpowiednie ciśnienie, aby zachować swoje właściwości. Kontakt z taką piłką jest bardzo dobry, jakość wysoka odbicia, a także charakteryzują się nieprzemakalnością. Cena – około 120 złotych za piłkę dobrej jakości. Istnieją także piłki nożne, przeznaczone do gry na piasku, są nieprzemakalne, kontakt jest dosyć dobry, choć są mniej odporne na częste użytkowanie. Jest to wydatek rzędu 60 złotych.

 

Podczas treningów dziecko musi mieć zapewnioną wodę do picia oraz wcześniejszy posiłek, dzięki któremu będzie miało energię do gry. Piłka nożna to niezwykle popularny sport, którym interesuje się niemalże 90% małych chłopców. Nawet jeśli gra z początku nie będzie zbyt łatwa dla naszego dziecka, okażmy mu wsparcie i zaproponujmy pomoc, by nie zrażało się od razu do sportu. Nie każdy od razu jest wielkim piłkarzem, a ten zawód wymaga dużego doświadczenia i licznych prób, podczas których nie poddajemy się, a dążymy do celu. Pomóżmy skutecznie spełniać marzenia naszych dzieci i wspierajmy je w ważnych dla nich sytuacjach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]