Chłopięca fascynacja traktorami

Nietrudno wskazać rodzaj zabawek, które najbardziej przyciągają chłopców. W większości przypadków to wszelkiego rodzaju pojazdy, samochodziki i maszyny. Mali chłopcy nie różnią się tu za bardzo od tych dużych, którzy fascynację motoryzacją przekuwają w kupno samochodu i spędzanie wielu godzin w garażu, na oglądaniu motoryzacyjnych czasopism czy programów telewizji. Być może pierwsze zalążki ich pasji pojawiały się właśnie wtedy, kiedy jako przedszkolaki lub jeszcze młodsze dzieci z uwielbieniem w oczach oglądali  samochody, czy przejeżdżające ciągniki i inne maszyny rolnicze, im większe, tym większa fascynacja i zainteresowanie. Nic dziwnego więc, że specjalnie dla chłopców w tym wieku powstają różnorodne zabawki w postaci modeli samochodzików, koparek i innych maszyn, duże samochodziki czy traktory na których chłopcy mogą jeździć jak na rowerze. Maszyny i pojazdy to także częsty motyw mebli, dywanów, tapet do pokojów dziecięcych, a także temat gier planszowych czy komputerowych. Jednymi z ulubionych bajek chłopców są słynne Cars od wytwórni Pixar, czy wszystkie seriale animowane, w których bohaterami są pojazdy, którym nadaje się ludzkie cechy.

To wszystko sprawia, że przynajmniej na pewnym etapie, nie powinniśmy mieć problemu z wyborem prezentu dla małych i większych chłopców.

Marzenie o własnym traktorze

Szczególnie ciekawą odmianą fascynacji motoryzacją jest zainteresowanie chłopców maszynami rolniczymi. Ciągniki zabawki to marzenie niejednego dziecka, które zaobserwuje na żywo tę wielką maszynę. Być może najciekawsze są w niej właśnie jej wielkie rozmiary, rozmach, masywność i siła, która jest czymś, co mocno przyciąga uwagę chłopców.

Dobrze wykonane modele traktorów pozwalają na bardzo urozmaiconą zabawę, zwłaszcza jeśli towarzyszą im przyczepki. To nie tylko radość z wprawiania w ruch ich dużych kół, ale także możliwość załadowania przyczepy tym, na co ma się w danym momencie ochotę. W domu traktor może służyć do  przewożenia zabawek i różnych elementów dziecięcych kolekcji. Na podwórku możliwości zabaw jest znacznie więcej. Idealnym miejscem do wypróbowania możliwości, jakie stwarzają ciągniki zabawki jest piaskownica czy trawnik  albo żwirowa droga. Każda przeszkoda na drodze jest niczym, kiedy do dyspozycji są wielkie, dokładnie odwzorowane koła traktora. Bo dobrej jakości zabawki odwzorowują maszyny rolnicze bardzo dokładnie. Ich koła mają dokładnie taki sam układ wyżłobień, jak ich wielkie odpowiedniki. Są również pomalowane idealnie jak pierwowzory. Posiadają także wiele ruchomych elementów, pozwalających na jeszcze bardziej emocjonującą zabawę. Otwierane drzwiczki, ruchome haki, czasem nawet uchylane okna, koła skręcające w wielu kierunkach – to wszystko sprawia, że zabawa takimi traktorami staje się bardzo wciągająca. Na tyle, że potrafi zaangażować nie tylko dziecko, ale i rodzica.

Ciekawym dodatkiem do zakupionych już traktorów są również różnego rodzaju maszyny używane w rolnictwie, takie jak siewniki, rozrzutniki, opryskiwacze czy przyczepy – wywrotki. Mając podstawę w postaci traktora, można dzięki nim tworzyć oryginalną kolekcję, która nigdy nie pozwoli na nudę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]